Kollár položil zásadnú otázku: Akú diplomaciu chceme?
15 | 05 | 2026 I Roman Martiška

„Akú diplomaciu chceme?“ pýta sa predseda Právo na pravdu Zoroslav Kollár a dáva do porovnania politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa a ponuku Progresívneho Slovenska pre Slovenskú republiku. 

„Chcete vedieť, čo znamená robiť suverénnu zahraničnú politiku v prospech svojej krajiny? Zoberme si Trumpa. Ten je teraz na návšteve v Číne. Progresívci by vám povedali, čo tam rieši. Porušovanie ľudských práv? Alebo peniaze pre Ukrajinu? Trump berie so sebou americkú podnikateľskú špičku, zástupcov všetkých najvýznamnejších amerických firiem a korporácií a idú robiť biznis. Amerika na prvom mieste,“ uviedol Kollár. 

Korčok by šiel kolenačky do Berlína

Na palube Air Force One sú podnikatelia a miliardári od Elona Muska po Tima Cooka, Apple, NVIDIA, Boeing, Tesla, SpaceX a ďalších. Takto si predstavuje zahraničnú politiku aj Kollár, vytvárať príležitosti pre rozvoj Slovenska a nie riešiť ideologické otázky či nebodaj Ukrajinu. 

Korčok podľa neho už teraz plánuje chodiť po kolenách do Berlína. „Ako je možné, že takto kolenačky nechodí do Berlína, do Nemecka, kde Nemci tvoria na Slovensku 10-tisíce pracovných miest?“ pýtal sa Korčok na tlačovke. 

A čo je najdôležitejšie pre progresívcov?  

„Jednoznačne Ukrajina,“ konštatuje Kollár. „V Bruseli sa koná dôležité pravidelné zasadnutie ministrov zahraničných vecí EÚ. Na programe sú, okrem Blízkeho východu, napríklad také dôležité témy, ako je Ukrajina,“ povedal Korčok so zármutkom, že na zasadnutí chýbal minister zahraničných vecí SR. 

“Takto si predstavujú zahraničnú politiku progresívci! Po kolenách do Berlína. Toto naozaj potrebujeme?” uzavrel Kollár. 

Smutná správa: Vo veku 72 rokov odišla významná osobnosť literatúry
Vo veku 72 rokov zomrel vo štvrtok básnik, prekladateľ a redaktor Karol Chmel. TASR o tom informovala priateľka rodiny zosnulého Eva Reiselová. Chmel sa narodil 6. októbra 1953 vo Zvolene, vyštudoval gymnázium v Krupine, na Univerzite Komenského v... Čítať ďalej
14 | 05 | 2026 | Gabriela Fedičová

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok