Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Progresívne Slovensko sa pýta, či je minister zahraničia ruský kolaborant. Internet pripomína pozvanie na Slovensko, ktoré Sergejovi Lavrovovi adresoval Ivan Korčok.



Tridsaťšesťročný futbalový fanúšik zomrel v poľskom Krakove po tom, čo ho prenasledovali a brutálne zbili.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.

Slovensko má deväť oficiálnych meteoritov. Jeden váži iba 8,55 gramu a je najmenším meteoritom s určenou dráhou.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk








Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!
Tým, že Západ odmietol presadzovať rokovania, preukázal Ukrajine medvediu službu.
Okupácia z roku 1968 sa dnes hodí ako alibi pre všeobecnú rusofobiu. Ako ale spomína Ivan Hoffman, vtedajší Čechoslováci sa na ňu pozerali úplne inak. Najzásadnejším postrehom podľa neho je, že vtedy museli na pacifikáciu Československa prísť tanky, zatiaľ čo dnes nie sú potrebné, pretože režimné elity s nemeckým Bruselom kolaborujú z usilovnosti.


Komentáre
31. 10. 2025
Premiér Robert Fico koncom marca prakticky odštartoval špekulácie o možnej spolupráci strany Smer-SSD s Republikou v najbližších regionálnych a komunálnych voľbách. V Sobotných dialógoch prakticky vyslovil podporu europoslancovi Milanovi Mazurekovi ako kandidátovi na predsedu Prešovského samosprávneho kraja.
Ak Smer kandidáta v Prešove nepostaví, podľa premiéra bude jasné koho budú jeho voliči voliť. “Ak budú mať voliči Smeru na výber dvojičku Milan Majerský a Milan Mazurek, myslím, že je jasné, koho budú voliť. Veľmi dobre vedia, kto je kto, absolútna väčšina podporí pána Mazureka,“ vyhlásil predseda strany Smer.
“Rokovania prebiehajú práve s cieľom zjednotiť národné sily a získať pre nášho kandidáta maximálnu podporu,“ odkázal podpredseda Republiky Ondrej Ďurica. Výsledok podľa SME oznámia v čas.
Poslanec Smeru Vladimír Baláž, ktorý v marci pred oznámením kandidatúry Mazureka uviedol, že by bol súčasťou koalície s Republikou, by uprednostnil, keby mal Smer svojho kandidáta. Avšak dodal, že si vie predstaviť spoluprácu so stranou Republika aj na regionálnej úrovni a že by podporu ich kandidáta nevylučoval, ak by to bolo výsledkom dohody medzi stranami.
Komunálne a regionálne voľby budú “primárkami” do nasledujúcich parlamentných volieb, ktoré by mali byť na jeseň 2027. Hoci v regiónoch, obciach a mestách sa budú voliť skôr osobnosti ako príslušnosť k stranám, najmä protislovenské médiá každú prehru koaličného kandidáta budú vydávať za “porážku koalície” a národných síl.
“Minimálne voliči Hlasu, s tým budú mať problém,” povedal Václav Hřích, šéf agentúry AKO, pre portál 360tka. “V tom Prešovskom kraji to naposledy podstate dopadlo tak, že okrem pána Majerského kandidoval pán Kaliňák a pán Mazurek, a keby sme spočítali hlasy a z toho vychádza Robert Fico, pána Kaliňáka a pána Mazureka, tak by mali vlastne viac, ako získal predseda KDH,” doplnil šéf Focusu Martin Slosliarik. Jakub Hankovský, šéf IPSOS, si napriek číslam nemyslí, že Mazurek má šancu na víťazstvo.
Možná spolupráca Smeru s Republikou nie je veľkým prekvapení. Už v prípade, že by Smer nepostavil vlastného kandidáta, pôjde o podporu Mazureka. Navyše v Bruseli spolupráca europoslancov oboch strán funguje, samozrejme, s názorovými rozdielmi na niektoré hlasovania.
Politológ Radoslav Štefančík pre SME uviedol, že takáto spolupráca na úrovni kraja môže byť predzvesťou partnerstva aj na republikovej úrovni. “Tieto strany si tak mentálne rozumejú, že nikoho neprekvapí, ak Republika bude prvým partnerom Smeru na vznik novej vlády,” povedal.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 7 hod

pred 7 hod

pred 8 hod