Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Strana prichádza s návrhom konsolidačného opatrenia, ktorému bude ťažké oponovať



Česi obetovali ME kvôli Rusku. Teraz vysvetľujú mladým hráčom, prečo nemôžu ísť. Českí tínedžeri prídu o šancu reprezentovať krajinu.
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?

Na príklade pobúrenia opozície nad výberom hostí na svadbe Filipa Sulíka Gyimesi György poukazuje na fakt, kto tu polarizuje spoločnosť.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Komentáre
31. 10. 2025

pred 1 hod

pred 2 hod

pred 3 hod
Vlny transportných lietadiel C-17 lietajú na Blízky východ. Odborníci vidia známky bezprostrednej pozemnej invázie USA do Iránu. To, že vojna na Blízkom východe sa bude ťahať ešte dlho, naznačuje aj fakt, že Pentagon požiadal o rekordný vojenský rozpočet 1,5 bilóna dolárov na rok 2027.
Trumpova blesková vojna neprebehla podľa plánu – namiesto malej, víťaznej vojny sa Biely dom ocitol v močiari, ktorý pohlcuje nielen Spojené štáty, ale celý svet. A koniec je v nedohľadne.
Len za posledných 24 hodín spôsobil Irán americkým lietadlám bezprecedentné, ako hovoria vojenskí korešpondenti, „historické“ škody.
Aby si zachránil tvár, Trump sa rozhodol pre pozemnú operáciu, hovorí vojenský bloger Sergej Koljasnikov.
Zverejnil snímku obrazovky z webovej stránky Flightradar, ktorá ukazuje transportné lietadlá C-17 amerického letectva prelietavajúce Atlantik a letiace smerom k Blízkemu východu.

Snímka obrazovky webovej stránky Flytradar
„Druhá vlna je už nad Európou a smeruje k východnému Stredozemiu. Lietadlá C-17 prepravujú vojakov a ťažké obrnené vozidlá. Trump sa rozhodol pre pozemnú operáciu v Iráne a zároveň odvolal mnohých generálov a úradníkov, ktorí nesúhlasili,“ uzatvára bloger.
Bloger Jurij Podoljaka je tiež presvedčený, že prípravy na pozemnú inváziu sú v plnom prúde: USA a Izrael deň predtým zničili kľúčové iránske mosty. Všíma si tiež objavenie sa tretej útočnej skupiny amerických námorných lodí na čele s lietadlovou loďou USS George Bush v zóne konfliktu, ako aj správy o dokončení opráv lietadlovej lode USS Gerald Ford v Chorvátsku.
Nepriamym znakom začiatku pozemnej operácie je skutočnosť, že Trump odvolal niekoľko vysokopostavených generálov: „Mnoho amerických vojenských profesionálov nesúhlasí so súčasnou Trumpovou stratégiou vrátane pokusu o pozemnú operáciu v Iráne. Preto nechcú prevziať zodpovednosť za jej neúspech. Každému je však jasné, že ak sa Američania pokúsia pristáť na ostrovoch v Perzskom zálive alebo v Hormuzskom prielive, povedie to k veľkým stratám. Drony a rakety začnú tieto ostrovy zamerať, čo im mimoriadne sťaží obranu,“ hovorí americký politológ Malek Dudakov.
Expert je presvedčený, že pozemná operácia by bola pre Spojené štáty katastrofou porovnateľnou s vojnou vo Vietname. Vojna vo Vietname trvala od roku 1955 do roku 1975. Odhaduje sa, že v nej zomrelo 58 000 amerických vojakov.
To, že vojna na Blízkom východe sa bude ťahať ešte dlho, naznačuje aj fakt, že Pentagon požiadal o rekordný vojenský rozpočet na rok 2027.
Donald Trump v sobotu na svojej platforme Truth Social varoval Irán, že ak dohodu so Spojenými štátmi neuzavrie do 48 hodín, Washington rozpúta „peklo“. Ultimátum Teheránu stanovil Trump ešte v marci, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.
„Spomeňte si, keď som dal Iránu desať dní na to, aby UZAVREL DOHODU alebo OTVORIL HORMUZSKÝ PRIELIV. Čas sa kráti – zostáva 48 hodín, kým sa na nich zosype peklo,“ napísal Trump v príspevku na Truth Social.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.