Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Tento úkaz uvidíme už v piatok ráno



Otec sa za neho zaručil
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!

Tieto firmy boli v roku 2025 na nezastavenie
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.


Komentáre
31. 10. 2025
Najnovší prieskum Centra sociálnych výskumov (CSV) pri INFOSTAT-e priniesol výrazné politické posuny. Ak by sa parlamentné voľby konali najbližšiu sobotu, zvíťazilo by Progresívne Slovensko so ziskom 21,1 % hlasov, tesne nasledované stranou SMER – sociálna demokracia (20,2 %).
Na treťom mieste by skončilo hnutie REPUBLIKA (9,7 %), za ním KDH (9,4 %) a HLAS – SD (8,3 %). Do parlamentu by sa dostali aj SaS (7,0 %) a Demokrati (5,5 %).
Najväčším prepadákom prieskumu je však Hnutie OĽANO Igora Matoviča, ktoré by so ziskom len 4,0 % hlasov ostalo mimo parlamentu.
Pod hranicou zvoliteľnosti by skončili aj ďalšie subjekty:
Zber dát prebiehal od 9. do 13. marca 2026 na vzorke 1 159 respondentov formou osobných rozhovorov. Účasť vo voľbách deklarovalo 68 % opýtaných.
Respondenti odpovedali na otázku: „Predstavte si, že by sa voľby do NR SR konali už nasledujúcu sobotu. Ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“
Prieskum tak naznačuje nielen tesný súboj na čele, ale aj zásadnú politickú zmenu – bývalé vládne hnutie Igora Matoviča by sa aktuálne do parlamentu vôbec nedostalo.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.