Karas o finančných záujmoch opozície: Energopomoc občanom je problém, ale do MOMiek vrazili milióny!
01 | 10 | 2025 I Roman Martiška

Poslanec Národnej rady Daniel Karas, Smer-SSD, sa pýta, prečo opozícii prekáža energopomoc pre občanov Slovenskej republiky, ale neprekážalo jej rozbitie verejných financií na MOM-ky. 

“Ideme dávať energopomoc ľuďom. Ideme ročne ušetriť ich peňaženke 300 až 500 eur,” uviedol poslanec s tým, že nechápe, prečo mala opozícia s týmto problém.  

Údaje o MOM-kách vymazali

“To vám dneska vadí, že chceme pomôcť ľuďom? Ale to vám nevadilo, keď vaša vláda rozbila 350 miliónov na MOM-ky? Dneska sa nevie o ničom. Vymazali ste všetko, zresetovali ste všetko, povedali ste, že GDPR chráni. Dneska nie je ani jeden kontakt, ani koľko bolo MOMiek, ani nič,” vyhlásil Karas o MOMkách, ktorých údaje sa vymazali. 

Exministerky Márii Kolíkovej sa v relácii Král na ťahu opýtal: “Prečo ste potom rozvrátili skoro komplet celé súdnictvo? Povedzte mi to. Prečo? Prečo ste sa nepostarali o sudcov? Prečo ste sa nepostarali o prokurátorov? Však vy ste boli členka takisto vlády.” 

V Česku nemali Matoviča a SaS

"Pán kolega bol predseda finančného výboru. Však vy ste kompletne všetko ovplyvňovali. Celý chod štátu vy ste ovplyvňovali. Vy nám to idete vravieť, že ako my máme narábať s financiami a vy ste ako narábali s financiami?” povedal na adresu Mariána Viskupiča. 

Na kritiku skrátenie rozpravy Karas pripomenul, že opozičným poslancom prepadalo v rozprave poradie pre ich neprítomnosť. “Predsedovi poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska dvakrát prepadol čas po 20 minút. Nehovorím o ďalších jeho poslancoch, takisto aj od vás vám prepad a vy nám potom vykrikujete, že ste nemali možnosť sa vyjadriť? Veď vy ste tam neboli,” dodal Karas k skrátenej rozprave a Viskupičovi vysvetlil prečo sa Českej republike darí:

“Vy nám tu vykrikujete Česko, že ako sa im všetkom darí, ako sú super. Samozrejme, ale musím povedať, že Česko nemalo Matovičov a vás.” 

AKTUÁLNE! Marek Krajčí odchádza od Igora Matoviča
Poslanec Národnej rady (NR) SR Marek Krajčí odchádza z klubu Slovensko, Za ľudí, KÚ. V utorok požiada o ukončenie členstva v klube. V parlamente bude pôsobiť ako nezaradený poslanec. Oznámil aj svoj odchod z Hnutia Slovensko. Rozhodol sa tak po... Čítať ďalej
30 | 09 | 2025 | Gabriela Fedičová

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok