Vízia z roku 1999 sa zmenila na realitu – čo nás čaká v roku 2030?
03 | 08 | 2025 I Gabriela Fedičová

Ryo Tatsuki, japonská autorka komiksov a médium s výnimočnými schopnosťami, opäť púta pozornosť svetových médií. Po tom, čo v roku 1999 presne predpovedala pandémiu koronavírusu, teraz varuje pred ďalšou hrozbou, ktorá má podľa nej zasiahnuť svet v roku 2030. A jej slová opäť vzbudzujú znepokojenie.

Vízia, ktorá sa (ne)príjemne potvrdila

Vo svojej kultovej mange „Budúcnosť, ktorú som videla“ napísala: „V roku 2020 príde neznámy vírus, vyvrcholí v apríli a potom zmizne. O desať rokov sa však vráti.“

Podľa portálu Mirror sa slová zverejnené o viac než dve desaťročia skôr sa až desivo naplnili. Svet zachvátila pandémia Covid-19, ktorá skutočne kulminovala v apríli 2020. Práve preto teraz mnohí berú jej ďalšie varovania vážne – podľa Tatsuki má v roku 2030 prísť ešte nebezpečnejšia „reinkarnácia“ vírusu, ktorý bude smrteľnejší a rozšíri sa ešte rýchlejšie než Covid.

Katastrofa, ktorá prišla s oneskorením?

Tatsuki v tej istej knihe predpovedala „veľkú katastrofu“ 5. júla 2025 na juhu Japonska. Hoci v ten deň k ničomu nedošlo, len 25 dní neskôr, 30. júla 2025, zasiahlo Kamčatku zemetrasenie s magnitúdou 8,8, ktoré spôsobilo cunami na severe Japonska a Kurilských ostrovoch.

Zatiaľ čo niektorí tvrdia, že išlo len o náhodu, iní veria, že ide o ďalšie potvrdenie jej neobyčajných schopností. Turistický ruch v Japonsku navyše pred 5. júlom zaznamenal výrazný pokles – letenky z Hongkongu klesli o 83 %, čo naznačuje, že jej proroctvá ovplyvňujú aj správanie verejnosti.

6 proroctiev, ktoré Ryo Tatsuki údajne predpovedala
  1. Smrť Freddieho Mercuryho (1991)

  2. Smrť princeznej Diany (1997)

  3. Zemetrasenie v Kobe (1995)

  4. Katastrofa vo Fukušime (2011)

  5. Pandémia Covid-19 (2020)

  6. Zemetrasenie na Kamčatke a cunami (2025)

Skeptici varujú: Ide len o náhodu?

Nie všetci odborníci berú predpovede Ryo Tatsuki vážne. Profesor Sekiya Naoya z Tokijskej univerzity pripomína, že zemetrasenia nemožno predpovedať, a že podobné proroctvá sú skôr vágne formulácie, ktoré si každý môže interpretovať po svojom – podobne ako veštby Baby Vangy.

Napriek tomu si Ryo získava čoraz viac fanúšikov, ktorí veria, že jej vízie sú varovaním pred tým, čo nás ešte len čaká.

Hamas: Dokým nebude zriadený palestínsky štát, zbrane nezložíme
Palestínske militantné hnutie Hamas v sobotu vyhlásilo, že nezloží svoje zbrane, dokým nebude zriadený nezávislý a suverénny palestínsky štát, ktorého hlavným mestom bude Jeruzalem. Upozornila na to agentúra Reuters a portál Times of Israel, píše... Čítať ďalej
03 | 08 | 2025 | Diana Zaťková/TASR

Milí čitatelia,

v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobnú bránu, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatnej či inzercie.

Ak máte možnosť a chuť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:

  1. Zostať nezávislými – nepodliehame tlaku žiadnych oligarchov, politických strán ani záujmových skupín;
  2. Udržať obsah otvorených pre všetkých – aj pre tých, ktorí si platené médiá nemôžu dovoliť;
  3. Ponúkať iný pohľad na svet – už niekoľko rokov prinášame informácie mimo hlavného prúdu.

Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(uveďte poznámky, prosím, uveďte „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu:   https://t.me/hlavnydennik

 
Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok