Prezident SR Peter Pellegrini vyjadril znepokojenie nad narastajúcim napätím vo svete. Verí, že na Blízkom východe, ale čím skôr aj na Ukrajine a vo všetkých krízových regiónoch, si znepriatelené strany sadnú za rokovací stôl. Uviedol to v nedeľu na sociálnej sieti v reakcii na útok Spojených štátov amerických na Irán.
„Čím ďalej, tým viac rezignujú viaceré štáty, vrátane demokratických krajín a svetových veľmocí, na diplomatické riešenia krízových situácií a dávajú prednosť silovým riešeniam, pri ktorých zomierajú ľudia,“ poznamenal prezident. Je presvedčený, že jedinou možnosťou dlhodobého prežitia ľudskej civilizácie je mierové spolunažívanie národov.
Spojené štáty americké zaútočili v nedeľu bombami na tri jadrové zariadenia v Iráne, vrátane Fordo a tiež Natanzu i Isfahánu.
v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobné brány, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatného či inzercie.
Ak máte možnosť a chuť podporiť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:
Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(do poznámky prosíme uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom.