Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Národ bez pamäti stráca svoju identitu. Národ, ktorý nevie, odkiaľ prišiel, bude len ťažko vedieť, kam smeruje. Ak sa mladým ľuďom bude odovzdávať minulosť upravená podľa momentálnej politickej potreby, uberá sa im tak možnosť poučiť sa z nej. Vo svojom príhovore pri príležitosti osláv 82. výročia SNP to uviedol predseda Národnej rady (NR) SR Richard Raši (Hlas-SD).


Slovenka Nikola Čorbová ovládla extrémny Norseman v Nórsku. Po 12 hodinách boja získala titul majsterky sveta.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.

Ruský prezident Vladimir Putin osobne otestoval nový automobil Volga K50. Hlava štátu si vozidlo prezrela počas pracovnej návštevy Nižného Novgorodu.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?


Komentáre
31. 10. 2025
Hyperkorektnosť je choroba nášho sveta. Keď som v Sobotných dialógoch označil dosluhujúceho amerického prezidenta za starého pána, ktorý iba z mahagónového kresla v Amerike tisíce kilometrov od vojnového konfliktu posiela 18-ročné deti na front, schytal som od našich hyperkorektných liberálnych médií vlnu hejtu, píše na sociálnej sieti minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (HLAS - SD).
Hyperkorektnosť liberálnych médií je podľa Matúša Šutaja Eštoka samoúčelná a jednostranná. Škodí im samým.
"Koľko sa len nakritizovali našu vládu kvôli trestnému zákonu a teraz, keď Joe Biden omilostil vlastného syna, tvária sa ako hluchá, slepá a nemá opica," vysvetľuje.
"Haló, slovenské liberálne a hyperkorektné médiá! Americký prezident omilostil svojho syna Huntera obvineného z nelegálneho získania zbrane a daňových deliktov. Ten istý muž, ktorý radí ukrajinskému prezidentovi posielať na front deti, 18-ročných chlapcov. Keď vás ani toto nenahnevá, keď vás nerozčúli jeho milosť pre vlastného syna, čo potom?" Kladie minister vnútra otázku.
"Ja viem. Vy si vystačíte s našou vládou. Len vás pekne prosím, prestaňte hypermoralizovať na adresu tých, ktorým svojou morálkou nesiahate ani po členky," dodáva.
Demokracia podľa Šutaja Eštoka prestáva byť pre ľudí atraktívna aj vďaka vzorcom správania, aké ponúka svetu dosluhujúci americký prezident a svojím pokrytectvom a dvojakým metrom denne vy. "Prehrávate na plnej čiare, pretože ste pokrytci bez štipky morálky a súcitu," píše ďalej na sociálnej sieti.
"Vám ide o Ukrajinu? Naozaj? Poslali by ste svojho 18-ročného syna umrieť? Volodymyra Zelenského by v ďalších prezidentských voľbách volilo len 16% Ukrajincov. Verte mi, že aj vďaka nadpráci takých novinárov ako ste vy. Ak niekto Ukrajine, Ukrajincom a jej prezidentovi naozaj ublížil a ubližuje v ich boji s agresorom, tak je to vrchovatou mierou práve váš cynizmus a pokrytectvo, ktoré denne preukazujete ako obraz svojej neprofesionality. Je tiež odpoveďou na to, prečo vám už na Slovensku takmer nikto neverí. Prieskumy dôveryhodnosti médií sú vašou hanbou," konštatuje v závere príspevku na sociálnej sieti.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 17 min

pred 1 hod

pred 1 hod