Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Polícia ešte vo štvrtok 13. augusta informovala, že príslušníci protizločineckej jednotky ÚBOK PPZ od stredy 12. augusta vykonávali policajnú akciu nazvanú Obchodník.



Ferrari čaká na Pohár konštruktérov od roku 2008. Porovnanie čísel ukazuje, ako hlboko Scuderia zaostala za svojou zlatou érou.
Zhnilo Jablko a s ním aj Lucia. Odišla na smetisko dejín. Odišla ta, kam posielala Fica a s ním všetkých, čo o nich písala žlčovité články a posielala im nenávistné listy.

Služobný pes Jack zomrel vo veku 15 rokov. So psovodkou Monikou Puškárovou tvoril viac ako desať rokov nerozlučnú dvojicu.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk



Právo na pravdu mesiace varuje pred výstavbou veterných parkov.
Prečo je to tak a čo s tým robiť?
Keď mladá Maročanka povie, že radšej zomrie, než by sa mala vrátiť domov, dezinformačný denník z tejto vety urobí titulok celej reportáže.
V prípade vyradenia lode Abraham Lincoln budú oslavy nielen v Iráne, ale v celom islamskom priestore.
Krejčího ťukanec na parkovisku ako mediálna bomba, no nehody politikov PS akoby sa nestali?
Skutočnosť, že USA sú opäť uviaznuté v konflikte na Blízkom východe, je dnes obzvlášť pozoruhodná, pretože za posledných 20 rokov americká verejnosť aj mnohí americkí lídri pevne dospeli k záveru, že takéto vojny sú chybou.
PS bez jediného šliamu?

Komentáre
31. 10. 2025
Jeden júnový neskorý večer sa v aute za Rimavskou Sobotou viezla Janka Sihelská, študentka 2. ročníka urgentnej záchrannej starostlivosti. Auto viedol jej kamarát Dávid, vodič lučeneckej Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP). Keď si sadali do auta ešte netušili, že sa počas cesty „druhýkrát narodia“ – cestu im skrížil jeleň. Takéto nehody mávajú tragické následky, informuje na sociálnej sieti Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR.
Janka záchranárom adresovala poďakovanie, v ktorom popísala zážitok. V poďakovaní nezabudla spomenúť RZP Rimavská Sobota, ale ani poďakovať operačnému stredisku v Banskej Bystrici.
,,Bolo to hrozná situácia, kde som sa v mikrosekunde zmierila so smrťou. Môj kamarát duchaprítomne zabrzdil auto, vypol motor a zapol výstražné svetlá. Ja som videla ako nám skočil jeleň pred auto na vodičovu stranu, videla som už len dym a vystrelené oba airbagy. Pamätám si ten zápach, búšenie srdca a adrenalín v krvi. Cítila som horúce airbagy a snažila som sa dostať k telefónu, ktorý mi spadol na zem pod nohy,” popisuje Janka svoj zážitok.
Telefón sa jej podarilo odomknúť až po dlhšom čase. Potrebovala zavolať 155-ku – vodič Dávid pociťoval silné bolesti hrudníka.
„Zodvihol mi okamžite operátor záchrannej zdravotnej služby, ktorý jediný v danej situácii pohotovo a lucídne reagoval. V tej situácii som ani nevedela nadiktovať adresu, kde sa presne nachádzame tak, aby sme sa navzájom pochopili, kam treba smerovať sily a prostriedky. Nakoniec hovor trval len 3min., ale mne to pripadalo ako celá večnosť. Hovor bol stručný, jasný, operátor nám dal pokyny, čo máme robiť a poslal k miestu nehody RZP, HaZZ a PZ SR,” dodáva Janka. Ona sama popri štúdiu praxuje na RZP Rimavská Sobota, odkiaľ prišli záchranári ako prví. Na mieste im poskytli prvú pomoc a vzali ich do nemocnice, kde zotrvali na pozorovaní tri dni.
„Chcela by som veľmi pekne poďakovať operátorom Krajského operačného strediska v Banskej Bystrici. Karta sa obrátila a sama som potrebovala pomoc. Robíte si svoju prácu svedomite a s nasadením. Pomáhate tým, ktorí vás potrebujú. Viem, že to nemáte jednoduché, máte na pleciach zodpovednosť, ktorú si nevieme ani predstaviť. Ste tu pre ľudí, ktorí sa na vás obracajú, a ste častokrát jediné svetlo v tme,” uzatvára ďakovný list Janka Sihelská.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 2 min

pred 57 min

pred 1 hod