Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Dostávajte dôležité správy okamžite
© 2026 Hlavný Denník. Všetky práva vyhradené.
Made in Slovakia

Ale obchody s Čínou KDH nevadia


Slovenská osemnástka postúpila medzi štyri najlepšie tímy Hlinka Gretzky Cupu. Po výhre nad Švajčiarskom jej pomohla Kanada. Čaká ju USA.
Hlas ľudu Hlavného denníka

Vírus môže napadnúť nervový systém.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk




.jpg)
.jpg)
Jeho slová o opozícii vyvolali rozruch
Už aj bývalému vrchnému veliteľovi Ukrajiny a veľvyslancovi Ukrajiny vo Veľkej Británii je jasné, že Ukrajina do NATO nevstúpi.
Progresívci živili okrem Korčoka aj ľudí z jeho prezidentského štábu. Za rok 2025 to stranu stálo 180-tisíc eur.
Novinárske sliepočky a ich mužskí kolegovia sa niekedy darmo snažia hlúpymi otázkami dostať Kaliho do úzkych.
Hlavný denník pred necelým mesiacom priniesol článok o agresívnom správaní cigánskej omladiny pri požiari strniska v Moldave nad Bodvou.
"Matovič má hrošiu kožu. Myslí si, že mu všetko prejde. Stačí vždy len vytiahnuť žolíka - Fica, Smer, boj proti mafii. A je odpustené! Je načase, aby zaslepení…

Komentáre
31. 10. 2025
EÚ požaduje, aby Maďarsko nenakupovalo plyn od Ruska.
Podľa ministra zahraničných vecí Maďarska, Európska únia neposkytuje žiadnu pomoc pri diverzifikácii zdrojov a trás dodávok energie
Vedenie Európskej únie požaduje, aby Maďarsko nakupovalo od Ruska čo najmenej ropy a plynu, ale neposkytuje žiadnu pomoc pri diverzifikácii zdrojov a trás dodávok energie. Vyhlásil to minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Maďarska Péter Szijjártó na tlačovej konferencii, po stretnutí v Budapešti s ministrom životného prostredia, klímy a energetiky Slovinska Bojanom Kumerom.
Maďarsko je „pod neustálym tlakom Bruselu, aby nakupovalo menej energie od Ruska,“ poznamenal minister zahraničných vecí. "Avšak, súčasne s týmto tlakom neposkytujú finančnú podporu, aby sme mohli nakupovať z iných zdrojov."
Szijjártó poznamenal, že EÚ odmieta financovať modernizáciu a zvýšenie kapacity plynovodov v strednej Európe s odvolaním sa na skutočnosť, že o 15 rokov bude plyn údajne nahradený alternatívnymi zdrojmi energie a opustí energetickú bilanciu vyspelých krajín. "Našou prioritou je vyriešiť situáciu nie o 15 rokov, ale v budúcom roku. Preto trváme na tom, aby financie poskytla Európska únia," vysvetlil minister.
Szíjartó zdôraznil, že Brusel nemá právo diktovať členom EÚ, ako si majú vytvárať energetickú bilanciu, teda vyberať si v prospech niektorých zdrojov energie. „Otázka dodávok energie nie je politická otázka, ale vec fyzickej reality“. Dodávky ropy, či plynu, podľa neho, nezávisia od politickej pozície krajiny, ale od trás ropovodov na jej území.
Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať.
Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne budeme naďalej silní!
Ďakujeme vám!
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.