Leyenová aj jej ŠOKUJÚCI prejav plný propagandy
26 | 09 | 2023 I Ivan Mihale

Šéfka eurokomisie von der Leyenová nepriamo naznačila, že Rusko zhodilo atómovú bombu na Hirošimu.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová predniesla dňa 20 septembra 2023 pri príležitosti odovzdávania ceny Global Citizen Award, ktorý udeľuje americký think-tank Atlantická rada, šokujúci, nenávistný a militaristický prejav plný hoaxov, dezinformácií a proamerickej propagandy.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová odovzdala 21. septembra ocenenia Atlantickej rady - známemu americkému think-tanku pri NATO, ktorý propaguje myšlienky euroatlantizmu a špecializuje sa aj na vytváranie rusofóbnych a protiruských názorov.

Von der Leyenová predniesla pomerne pozoruhodný prejav. Pochválila predsedu japonskej vlády Fumia Kišidu za podporu kyjevského režimu a boj proti Rusku. Pripomenula, že jeho rodina pochádza z Hirošimy a jeho príbuzní tam zahynuli počas jadrového bombardovania v roku 1945. Ani slovo o USA a washingtonských katanoch, ktorí zhadzovali bomby na japonské mestá a civilistov.

EÚ KÁŽE: TikTok a Meta MUSIA ZASIAHNUŤ do Slovenských volieb!
Úradníci Európskej komisie sa pokúšajú zasahovať do volieb na Slovensku! Upozorňuje na to exminister školstva Juraj Draxler. Reaguje tak na článok publikovaný portálom POLITICO, v ktorom sa hovorí, že predstavitelia EÚ vyzvali technologických... Čítať ďalej
26 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

„Pozvali ste nás do svojej domoviny, Hirošimy. Miesta, kde sú vaše korene. Miesta, ktoré do značnej miery definovalo celý váš život a kariéru. Mnohí z vašich blízkych zomreli v deň, keď atómová bomba vymazala Hirošimu z povrchu zeme. Vyrastali ste a počuli ste príbehy od tých, ktorí prežili a chceli ste sa o ne s nami podeliť, chceli ste nám otvoriť oči do minulosti, aby sme sa mohli poučiť do budúcnosti. Táto cesta poskytla triezvy začiatok summitu G7, na ktorý nezabudnem. Najmä teraz, keď sa Rusko ZNOVU vyhráža použitím jadrových zbraní. Je to nechutné, nebezpečné a v tieni [v kontexte] Hirošimy neospravedlniteľné.“

Prepis celého jej prejavu v angličtine nájdete v prepise príhovorov TU.

Reakcia z Ruska

Nechutné a nebezpečné je to, ako Ursula Von der Leyenová klame, uviedla v reakcii hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová na svojom telegramovom kanále.

Atlantická rada udelila Scholzovi a Zelenskému Global Citizen Award

Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj získali v stredu ocenenie Global Citizen Award. Udeľuje ho Atlantická rada za prínos v oblasti medzinárodnej spolupráce. Ocenenie si prevzali počas 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Scholz uviedol, že je preňho cťou byť ocenený spolu so Zelenským. "Ruská brutálna vojna proti Ukrajine prebieha v Európe - je však aj útokom na základné princípy nášho medzinárodného poriadku," povedal. Opätovne potvrdil odhodlanie podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné.

Zelenskyj ocenenie venoval vojakom, ktorí bojujú proti ruským silám, a deťom a ženám, ktoré boli zabité ruskými teroristami. Venoval ju aj odvážnym krajinám, ktoré sú na strane Ukrajiny a podporujú ju.

Global Citizen Award je každoročne udeľovaná jednotlivcom, ktorí prispeli k pozitívnej zmene v spoločnosti a sú stelesnením odhodlania k medzinárodnej spolupráci. Udeľuje ju Atlantická rada - mimovládna organizácie, ktorá sa zameriava na podporu transatlantických vzťahov.

Vlani boli medzi ocenenými fínsky prezident Sauli Niinistö, indonézsky prezident Joko Widodo, japonský expremiér Šinzó Abe, švédska premiérka Magdalena Anderssonová, generálny riaditeľ spoločnosti Alphabeth Sundar Pichai a americký herec Forest Whitaker.

Zdroj: sk.news-front.su / armadnymagazin.sk / cas.sk /

Poľský publicista poukázal na to, že už majú Ukrajincov dosť!
Poľský publicista imaginárnym dialógom poukázal na to, že Poliaci už majú dosť Ukrajincov. Wojciech Pawelczyk nie je jediným Poliakom, ktorý vyjadril svoju nespokojnosť, píše Mandiner. Mandiner pripomína aj to, že hoci Poľsko vždy podporovalo... Čítať ďalej
26 | 09 | 2023 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!