Politológ má odkaz pre politicky angažovaných hercov!
24 | 09 | 2023 I Gabriela Fedičová

Len by som rád pripomenul všetkým týmto politicky angažovaným hercom, ako agresívne donedávna odsudzovali, špinili a šikanovali všetkých umelcov, ktorí sa rozhodli účinkovať vo volebných kampaniach iných strán, ako PS. Citát: Eduard Chmelár

Politológ Eduard Chmelár vo svojom poslednom statuse komentuje angažovanosť známych osobností a hercov v politických kampaniach. Porovnáva doby minulé a súčasné.

Príspevok Eduarda Chmelára, s názvom: O zneužívaných tvárach, zverejnený na sociálnych sieťak, prinášame v plnom znení.

Legendárny herec Marián Labuda v nezabudnuteľnom prejave na tribúne Nežnej revolúcie uľavil svojmu svedomiu výkrikom: "Tieto tváre boli dvadsať rokov zneužívané!"

Ubehol vek celej jednej generácie a dnes môžeme konštatovať, že tieto tváre sa nechali zneužívať aj v novom režime ďalších 33 rokov. Asi lepšie platia. Inak si neviem vysvetliť ten prehnaný až hysterický aktivizmus hercov, ktorí sa až na malé výnimky všetci svorne rozhodli oznámiť, že budú voliť Progresívne Slovensko, dokonca mnohí z nich mu otvorene pomáhajú v kampani.

Naposledy sa oneskorene pridala k šnúre svojich kolegov herečka Zuzana Vačková (akoby sa bála, aby nemala zlý kádrový posudok a aby jej niekto nevyčítal slabú angažovanosť ako v minulom režime, keď sa všetko kontrolovalo) a poprosila divákov, aby rešpektovali jej voľbu.

Nech sa páči.

Len by som rád pripomenul všetkým týmto politicky angažovaným hercom, ako agresívne donedávna odsudzovali, špinili a šikanovali všetkých umelcov, ktorí sa rozhodli účinkovať vo volebných kampaniach iných strán. A že ľudia ako Stanke, Tormová (ktorú už človek pozná viac z politických kampaní ako z javiska) a ďalší, ktorí mlčali, keď sa tu za súčasnej vládnucej garnitúry likvidovala kultúra a potláčali sa občianske práva, nemajú ani to najmenšie právo moralizovať a posudzovať iných.

Nie sú žiadnymi celospoločenskými autoritami a neexistuje nijaký dôvod, prečo by nás mali otravovať svojimi verejnými apelmi, sú občanmi ako každý jeden z nás a každá jedna z vás. Naopak, oni ten morálny kredit svojou politickou propagandou už dávno stratili. A v tom je základný rozdiel medzi nimi a generáciou veľkých hercov, ktorí odmietali zneužívať svoje mená a tváre na akékoľvek reklamy.

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Zdieľať tento článok

Ďakujeme vám!