Rážove najhoršie obavy: Ideme do PEKLA! (VIDEO)
23 | 09 | 2023 I Diana Zaťková

Čaká nás apokalypsa? Jožo Ráž varuje pred katastrofou. Je rockerom na plný úväzok. Nebojí sa vyjadriť svoj názor, aj keď ho médiá často kritizujú. Taký je líder Elánu. Odsudzuje kapitalizmus, ktorý považuje za cestu do pekla.

O ničom nerozhodujeme, iba poslúchame

Známy spevák je nadmieru nespokojní s dnešnou dobou. "Osobne si myslím, že socializmus je spravodlivejší systém. Ale nemôžeme nič robiť, vyhral kapitalizmus. A my žijeme to, čo nám je určené. Sme malí, bezmocní, o ničom nerozhodujeme a poslúchame to, čo nám tí mocní kapitalisti prikazujú. Slovensko stratilo schopnosť samo sa uživiť, potraviny musíme dovážať, a ak sa zmení situácia v automobilovom priemysle, ktorý je závislý od západných odberateľov, tak nebudeme mať čo do úst," naráža Ráž na koniec spaľovacích motorov.

Prečo v prvých rokoch po revolúcii ľudia o tých časoch hovorili s opovrhnutím, ale keď spomínajú dnes, tak väčšinou s nostalgiou? "Pretože v komunizme všetci mali prácu, hoci nemali peniaze. Ale mali istotu života, vedeli, odkiaľ idú a ako skončia. A bolo postarané o všetko, o zdravotníctvo, školstvo… Lenže ľudia nemali prachy a nemohli cestovať. V kapitalizme môže každý robiť, čo chce, a aj si robí, čo chce, ale o nikoho nie je postarané. Je väčšia zodpovednosť jedinca za seba, je menej práce. A je ťažké fungovať v kapitalizme, lebo v kapitalizme je ten najväčší pán ten najväčší podvodník," upozorňuje Ráž.

Peniaze tu majú iba tí, čo nakradli

Podľa lídra Elánu na Slovensku majú peniaze iba tí, čo nakradli. "Normálni ľudia – ani učitelia, ani robotníci, ani muzikanti – nemajú prachy."

Socializmus je podľa Ráža filozoficky správny systém, je veľmi kompatibilný s kresťanským učením, ale skrachoval preto, lebo ľudia sú hlúpi. Jednoducho to nezvládli. "Kapitalizmus je systém kto z koho a nemá riešenie. Smeruje do pekla. Jediná šanca je, že naše vnúčatá, tie malé deti, čo sa dnes rodia, to zachránia, ak ich nepokazíme," varuje pred vplyvom Západu.

Vedel by si predstaviť, čo by bolo, keby nepadol komunizmus? "My by sme sa mali rovnako dobre, ale tak normálne dobre. Tak, ako sa máme dnes – že máme čo do huby, máme kde spať a sme slávni. To je celé," myslí si pre liberálov kontroverzný spevák.

Dráčik TVRDO odchádzajúcej politickej elite: Čo ste tu tri roky predvádzali, muselo prebrať aj dinosaura
Záplava migrantmi je riadená sabotáž! Politici, kompetentní úradníci a iní spolupáchatelia, ktorí túto inváziu spôsobili tým, že boli súčinní pri jej realizácií alebo sa nečinne prizerali, musia niesť trestnoprávnu zodpovednosť za škody a... Čítať ďalej
23 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

K Rusku mám oveľa lepší vzťah ako k Amerike

Veľa neistoty priniesla vojna medzi Západom a Ruskom. Niektorí hovoria o začiatku novej studenej vojny. "Ja mám k Rusku oveľa lepší vzťah ako k Amerike, a to som precestoval obe krajiny krížom-krážom. Poviem príklad. V Amerike sa so šoférom autobusu nemáte o čom porozprávať, on je šťastný, keď vie čítať a písať. On dokáže akurát stlačiť gombík na automate, aby mu vypadla kola a hamburger, a keď nevypadne, tak nevie, čo má robiť. A v Rusku, tam sa so šoférom autobusu môžete rozprávať o živote, filozofii, o vážnych veciach. To je základný rozdiel medzi týmito dvoma národmi. Rusi sú veľmi vzdelaní a schopní, Američania pohodlní a nevzdelaní."

Čo zostáva v tejto napätej situácii Slovensku? "K Rusom máme oveľa bližšie ako ku všetkým ostatným. Naši politici veľa nemôžu, robia to, čo im tí silní nadiktujú, a tak sa tu „plácame“ v strede Európy a musíme sa to snažiť nejako zvládnuť. Zase je to otázka inteligencie. Keď to budeme šikovne robiť, tak prežijeme," uzavrel Ráž rozhovor, ktorý robil s českým redaktorom ešte pred začiatkom vojny na Ukrajine.

Dodnes si však za svojím názorom na Rusko i USA stojí. Jožo Ráž jednoducho nie je chlap, ktorý mení svoje zásadné názory.

SPRISAHANIE proti donovi Quijoteovi de la Trnava? O ČO IDE NAOZAJ
Priatelia, nedajte sa pomýliť, upozorňuje na sociálnej sieti politický analytik Eduard Chmelár. Jeho Igorodie pení na facebooku, že Progresívne Slovensko sa sprisahalo so smerohlasáckou mafiou proti neohrozenému bojovníkovi donovi Quijoteovi de la... Čítať ďalej
23 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré nechcú zverejňovať takzvané médiá "hlavného prúdu". Zatajujú Vám informácie a pokúšajú sa ovplyvniť Vašu mienku v ich prospech. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami, ktoré budú mať mimoriadny význam a rozhodnú o našom ďalšom osude. Naša spoločnosť prežíva zložité chvíle, priviedli ná do ekonomického, aj morálneho úpadku. Ohrozená je naša budúcnosť, budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte a nerozkrádajú ho, dôchodcov, detí, aj vnukov. Teraz stojíme  pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich spoločne zastavíme.

V Hlavnom denníku Vám budeme naďalej prinášať informácie, ktoré Vám zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.

Budeme radi, keď nám v tom pomôžete svojim darom. Môžete tak urobiť finančným príspevkom v akejkoľvek sume. Aj tá najmenšia, má pre nás veľký význam.
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme Vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik