Poslanec SMER - SSD o MEGAŠKANDÁLE ČAPUTOVEJ VLÁDY
20 | 09 | 2023 I Gabriela Fedičová

Ľuboš Blaha (SMER - SSD), poslanec NR SR na sociálnej sieti Telegram zverejnil video, v ktorom hovorí o megaškandále vláda Zuzany Čaputovej, ktorá podpísala pár dní pred voľbami zmluvu so spoločnosťou Gerulata na takmer pol milióna eur. Kto vlastní Geralutu a čo hovorí Blaha?

Gerulatu vlastní Michal Trnka, syn majiteľa Esetu, “...toho Esetu, ktorý financoval aj kampaň Čaputovej a Progresívneho Slovenska. Zrejme sa rozhodla takto odvďačiť,” hovorí Blaha vo videu na Telegrame a poukazuje na to, že s firmou bola podpísaná zmluva cez ministerstvo vnútra, ktoré aktuálne vedie premiér Ľudovít Ódor.

Jeho podpis má podľa Blahu údajne figurovať na zmluve, ktorá je platná od utorka.

Čo má za úlohu Gerulata?

Poslanec Blaha upozorňuje, že Gerulata má vraj za skoro pol milióna eur špehovať ľudí na internete, napríklad a to, “ kto čo píše na sociálnych sieťach a udávať ho na rezorte vnútra.”

Mladý Trnka mal podľa Blahu už vytvoriť kontroverzný zoznam šíriteľov ruskej propagandy, kde je práve Blaha zaradený na prvé miesto.

Zoznam mali ukázať podľa neho americkým kongresmanom, ktorí požiadali Meto (Facebook), aby sa zaoberal Slovenskom a následne bol Blaha na sociálnej sieti zablokovaný.

“Takto funguje liberálny fašizmus v praxi. Americká korporácia vám zapchá ústa, za asistencie amerických lokajov,” hovorí kandidát strany Smer SSD, vo videu.

Na zoznam boli pridané aj rôzne alternatívne média, ale aj iné bežné účty.

Na zozname sa ocitol napríklad aj Tomáš Taraba, súčasný kandidát za SNS.

“Médiá z nás robili Putinových lokajov. Keď som na mladého Trnku podal trestné oznámenie, obhajoval sa, že on to tak nemyslel, že on len zisťoval, ako často sme hovorili o Rusku,” uvádza Blaha.

Pripomína, že mladšieho Trnku vzali úradníci aj na “povestnú” cestu do Bruselu, kde” šírili klamstvá, že Robert Fico a Peter Pellegrini chcú vystúpiť z NATO” a “žiadali Alianciu aby zasiahla do Slovenských volieb.

Blaha tvrdí, že Trnka dostal teraz za svoje službičky Progresívnemu Slovensku štedrú odmenu: “...určite s pomocou štátneho úradníka Daniela Mila z rezortu vnútra.”

Poslanec za stranu SMER - SSD upozornil aj na prípadný konflikt záujmov, keď spoločnosť “ktorá financovala Čaputovej kampaň”, dostane skoro pol milióna eur zo štátnych peňazí od jej úradníckej vlády a vyzval premiéra Ódora aby zmluvu s Gerulatou okamžite vypovedal a aby sa orgány činné v trestnom konaní začali celou vecou zaoberať.

Blaha už viackrát upozorňoval na vzájomné prepojenia

Ľuboš Blaha už upozornil na prepojenia so spoločnosťou ESET a jej dcérskou spoločnosťou Gerulata so súčasným vedením štátu. “Žalobu (Zuzany Čaputovej) na Roberta Fica dostal v Palovej právnickej firme na starosť istý Ján Lazur, ktorý okrem iného spolupracuje aj na projekte Zastavme nenávisť. Ten zastrešuje Nadácia otvorenej spoločnosti. Aká náhodička. Okrem Sorosovej nadácie Lazurovu iniciatívu podporuje militaristický Globsec, dúhová Inakosť, Čaputovej bývalá Via Iuris, eseťácka Zastavme korupciu a Gerulata, čiže synáčik majiteľa Esetu, ktorý tu vydával zoznamy ruských trolov,” vyhlásil kandidát strany SMER - SSD.

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré nechcú zverejňovať takzvané médiá "hlavného prúdu". Zatajujú Vám informácie a pokúšajú sa ovplyvniť Vašu mienku v ich prospech. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami, ktoré budú mať mimoriadny význam a rozhodnú o našom ďalšom osude. Naša spoločnosť prežíva zložité chvíle, priviedli ná do ekonomického, aj morálneho úpadku. Ohrozená je naša budúcnosť, budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte a nerozkrádajú ho, dôchodcov, detí, aj vnukov. Teraz stojíme  pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich spoločne zastavíme.

V Hlavnom denníku Vám budeme naďalej prinášať informácie, ktoré Vám zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.

Budeme radi, keď nám v tom pomôžete svojim darom. Môžete tak urobiť finančným príspevkom v akejkoľvek sume. Aj tá najmenšia, má pre nás veľký význam.
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme Vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik