Kmeň Hunza: Potomkovia Alexandra Veľkého, ktorí nepoznajú choroby a dožívajú sa až 150 rokov!
15 | 09 | 2023 I Ivan Mihale

Zatiaľ čo našu západnú civilizáciu sužujú najrôznejšie choroby, na zemi existuje miesto, ktorého obyvatelia sa dožívajú veľmi vysokého veku, choroby sú im cudzie, a navyše stále vyzerajú mladistvo. Sú usmievaví a voči cudzincom sú vždy priateľsky naladení. Nie, nejde o návštevníkov z cudzej planéty, ale o ľudí z kmeňa Hunza.

Ďaleko od našich hôr, v horách na hraniciach severného Pakistanu a Indie, žije veľmi zvláštny kmeň Hunza. Zvláštne preto, že jeho ľudia vyzerajú natoľko mlado a zdravo, že turisti bývajú šokovaní ich skutočným vekom. Mnohí jedinci sa dožívajú pre nás neuveriteľného veku 120 rokov a podľa ich povier sa niektorí z nich dočkajú aj požehnaného veku 160 rokov.

Ženy rodia deti až do veku 65 rokov, čo si u nás ťažko dokážeme predstaviť. Pre nás na tehotenstvo príliš vysoký vek, pre nich nič zvláštne. Aj v tomto veku totiž ženy vyzerajú až o 25 rokov mladšie a pýšia sa hebkou pleťou bez vrások. Členovia kmeňa Hunza o sebe hovoria, že sú potomkami Alexandra Veľkého a jeho armády.

Jedia zdravo a málo a denne nachodia až 20 kilometrov

Čím to je, že ľudia z kmeňa Hunza nie sú takmer nikdy chorí a cítia sa stále skvele? Naša civilizácia by si z nich mala vziať príklad. Ide o úplne obyčajných ľudí, ktorí sa však prirodzene stravujú zdravo a veľa sa hýbu bez toho, aby im niekto musel zdôrazňovať, že zdravá strava a dostatok pohybu im predĺžia život. Možno ich považovať za živý dôkaz toho, že zdravý životný štýl má na kvalitu života naozaj zásadný vplyv.

Ich život je jednoduchý a napriek tomu pestrý. Nepoznajú stres a milujú smiech. Každý deň sa kúpajú v ľadovej vode bez ohľadu na obdobie, keď teploty klesajú pod bod mrazu. Na ich tanieroch nenájdete iné potraviny ako tie, ktoré si sami vypestujú. Základom ich stravy je čerstvá zelenina a ovocie, orechy, cereálie, strukoviny a malé množstvo mlieka, vajec, syra a ešte menej mäsa. Mäso celkovo jedia zriedkavo. Doprajú si ho tak dvakrát do roka a jedná sa o chudé kuracie či jahňacie mäso.

Jedia iba 2-krát denne! Vystačia s raňajkami a obedom a slovo desiata je im cudzia. Oveľa viac času venujú pohybu. Nepoznajú autá ani iné dopravné prostriedky, a preto chodia po vlastných nohách. Každý deň prejdú 15 až 20 kilometrov, a vďaka tomu sa udržujú vo vynikajúcej fyzickej kondícii až do vysokého veku.

Elixír mladosti a zdravia: Marhule

Hlavnou časťou ich každodennej stravy tvoria marhule. Pýtate sa, čo je na nich také výnimočné? Marhule obsahujú veľmi dôležitý vitamín B17, ktorému sa prikladajú silné antioxidačné a protirakovinové účinky. A práve obľuba konzumovať marhule je tým, čo ich chráni pred chorobami, pred ktorými sa trasie celá západná civilizácia.

Marhule jedia v surovom stave az ich jadierok si pripravujú chutný olej. Práve jadrá sú najväčším zdrojom vyššie uvedeného vitamínu. Olej požívajú každý deň, ale iba v malom množstve. Vo vyššom množstve môže vitamín B17 spôsobiť otravu, pretože obsahuje toxický kyanid. V určitom ročnom období dokonca nejedia, alebo skôr nepijú, nič iné ako džús vyrobený zo sušených marhúľ.

Richterová sa vracia ku Kollárovej nehode: "Pupčekov papalášizmus!"
Nehoda druhého najvyššieho ústavného činiteľa šokovala v októbri 2022, celé Slovensko. Boris Kollár (Sme rodina) skončil v nemocnici po tom, čo jeho vládna limuzína vyletela z cesty v bratislavských Podunajských Biskupiciach. V služobnom aute sa s... Čítať ďalej
12 | 09 | 2023 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik