Becíkove zmeny na NSK: Kraj už má nového hlavného lekára
24 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) má nového hlavného lekára. Ľubomíra Ševčíka nahradí vo funkcii neurochirurg Bruno Rudinský.

Zmenu na poste lekára NSK inicioval predseda kraja Branislav Becík. "Musím povedať, že som nebol veľmi spokojný s prácou bývalého lekára. Dostali sme veľa podnetov aj od samospráv, ktoré sa sťažovali, že sa neriešia ich problémy a požiadavky obyvateľov. Pýtal som sa bývalého hlavného lekára, ako chce tieto problémy riešiť, no nedostal som žiadnu odpoveď," uviedol pre TASR Becík.

Ten ešte koncom minulého roka požiadal ministra zdravotníctva o odvolanie lekára NSK a vymenovanie nového. "Je ním špičkový odborník Bruno Rudinský. Jeho nomináciu mi odobril aj minister zdravotníctva ako veľmi dobrú voľbu. Verím, že pohne s vecami, ktoré trápia ľudí v regióne. Bude čeliť viacerým výzvam. Určite treba riešiť obvodných lekárov, pediatrov. Tých vecí je veľmi veľa vrátane systému pomoci, podpôr a motivácie lekárov, aby prichádzali do nášho kraja a vedeli sme ich tu udržať," povedal Becík.

Becík prirovnáva Slovensko k Titanicu: A kapitán ani len netuší, čo ďalej
Branislav Becík (Hlas-SD), starosta Dvorov nad Žitavou je známy svojou priamou kritikou vlády Eduarda Hegera. Či už v oblasti pôdohospodárstva, alebo prístupu k samosprávam. Aktuálne tvrdí, že Slovensko je Titanic. Vláda babrákov a amatérov "Keď... Čítať ďalej
01 | 10 | 2022 | Eka Balaskova

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme!