V Košiciach sa zišli premiéri V4. POZRITE, čo si dovolil Heger! (GALÉRIA)
24 | 11 | 2022 I Ivan Mihale

Predsedovia vlád krajín Vyšehradskej skupiny (V4) sa vo štvrtok stretli v Košiciach, kde sa koná samit v rámci slovenského predsedníctva vo V4. Ako TASR informoval Úrad vlády SR, rokovať budú najmä o aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a energetickou krízou. Premiér Eduar Heger zariskoval a vsadil na "vtipnú" kartu. Pozrite čo si dovolil k maďrskému premiérovi V. Orbánovi.

Do Košíc prišli všetci premiéri krajín V4. Okrem slovenského predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) aj český premiér Petr Fiala, maďarský premiér Viktor Orbán i predseda poľskej vlády Mateusz Morawiecki. Ten v súvislosti s košickým stretnutím uviedol, že Poľsko spolu s Českom a Slovenskom na ňom požiada Maďarsko, aby urýchlene ratifikovalo vstup Fínska a Švédska do NATO. Fiala zas avizoval, že na samite sa bude hovoriť aj o šále s mapou veľkého Uhorska, s ktorým pózoval maďarský premiér, čo spôsobilo medzinárodný rozruch.

Vtipálek Heger

"Všimol som si, že Viktor Orbán má starý šál, preto som mu dnes daroval nový." Uviedol na sociálnej sieti Heger a pripojil aj spoločnú fotografiu.

Zdroj: Facebook Eduard Heger

Polícia upozorňuje vodičov

Na nerušený priebeh stretnutia dohliada aj polícia. "V tejto súvislosti polícia upozorňuje účastníkov cestnej premávky na dopravné obmedzenia, s ktorými je potrebné počítať na území mesta Košice a jeho blízkeho okolia," uviedla pre TASR košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Zdroj: Facebook Eduard Heger
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván
FOTO TASR – František Iván

 

Šutaj Eštok ŠOKUJE! Naďova ZLATÁ BAŇA
Nedávno ministerstvo obrany (MO) SR cez svoj tlačový odbor informovalo, že MO nemá problém zverejniť všetky zmluvy, ak nepodliehajú utajeniu. Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vysvetľuje dôvod utajenia minimálne niekoľkých z... Čítať ďalej
24 | 11 | 2022 | Eka Balaskova

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik