Robert Fico: Pani Čaputová je pre Slovákov tak zbytočná, ako ešte žiaden prezident
22 | 11 | 2022 I Gabriela Fedičová

"Kto je proti referendu, ja za Matoviča," tvrdí predseda opozičnej strany SMER - SD, Robert Fico. Prezidentka Zuzana Čaputová je podľa Roberta Fica tak zbytočná, ako ešte žiaden prezident v našej histórii.

Referendum o možnosti skrátiť volebné obdobie sa uskutoční v sobotu 21. januára 2023. Inicioval ho Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami. Prezidentka Slovenskej republiky rozhodnutím č. 362/2022 Z. z., na základe petície občanov prijatej 24. augusta 2022 vyhlásila referendum a určila deň jeho konania na sobotu 21. januára 2023. Referendum sa koná od 07:00 h do 22:00 h.

Čo nám vadí na termíne 21. januára 2023, pani Čaputová? Že ste po referende zmarili aj kampaň na referendum. Dúfam, že vás George Soros ocení! Takto nedávno reagoval na status prezidentky o termíne referenda líder opozície Robert Fico.

Čaputová dotiahla marenie tohto referenda do dokonalosti

Prezidentka SR Čaputová začína podľa šéfa Smeru prejavovať svoju osobnostnú výbavu, do ktorej patrí predovšetkým arogancia.

"Dnes sa arogantne pýta, čo nám vadí na tom, že referendum o ústavnej zmene vedúcej k predčasným voľbám vyhlásila na 21. januára 2023. Pani Čaputová, Sorosove dieťa, vyhlásením referenda na 21. januára 2023 dotiahla marenie tohto referenda do dokonalosti. Najskôr sa nezmyselne obrátila na Ústavný súd SR, hoci vedela, že referendum bude musieť vyhlásiť. Urobila tak len preto, aby sa referendum nemuselo konať 29. októbra tohto roku počas lokálnych volieb. Lebo by bolo úspešné. Keď už takto na pokyn jej chlebodarcov učinila, referendovú skazu dokončila jeho vyhlásením na 21. januára 2023, hoci ho mohla vyhlásiť aj v polovičke februára," vysvetľuje Fico.

Prečo?

Aby nebolo možné robiť kampaň v prospech referenda, upozorňuje expremiér. "Čaputová je tak pod vplyvom Sorosoveho okolia, že počúvla jeho pokyn. Sorosovcom je dostatočne zrejmé, že v predvianočnom období sa kampaňovať nedá a že život začína na Slovensku až po 6. januári. Zrátali si to a povedali, že zmaria aj kampaň, keď už zmarili referendum, pretože dva týždne medzi 6. januárom a 21. januárom sú výsmechom státisícom ľudí, ktorí podpísali petičnú akciu," myslí si Fico.

"Čo nám teda vadí pani Čaputová na termíne 21. januára 2023? Že po referende ste zmarili aj kampaň. Dúfam, že za to dostanete od Sorosa rovnaké ocenenie, ako to z Nemecka, za to, že ste sa statočne postavili značnej časti slovenskej verejnosti, ktorá má iný názor na vojnu na Ukrajine ako Vy, slúžka amerických záujmov," uzavrel opozičný líder.

Fico Čaputovej: Slúžka amerických záujmov! Dúfam, že vás aj Soros ocení
Čo nám vadí na termíne 21. januára 2023, pani Čaputová? Že ste po referende zmarili aj kampaň na referendum. Dúfam, že vás George Soros ocení! Takto reagoval na status prezidentky o termíne referenda líder opozície Robert Fico. Čaputová dotiahla... Čítať ďalej
07 | 11 | 2022 | Diana Zaťková

"Pani Čaputová je pre Slovákov tak zbytočná, ako ešte žiaden prezident v našej histórii. Urobila všetko pre to, aby umlčala názor väčšiny na Slovensku, za čo získala v zahraničí ocenenie," tvrdí Robert Fico.

"Napriek tomu sa referendum o možnosti predčasných volieb bude konať a my urobíme maximum, aby bolo úspešné. Slovensko si zaslúži zmenu a referendum je cesta," dodáva Fico.

Celý rozhovor s predsedom opozičnej strany SMER - SD, Robertom Ficom:

Termín referenda 21. januára bol najskorší možný. Termín konania sa referenda 21. januára 2023 odporučil odbor volieb, referenda a politických strán Ministerstva vnútra SR ako najskorší možný. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti v reakcii na kritiku niektorých poslancov v súvislosti s dátumom referenda o možnosti skrátiť volebné obdobie.

"Najneskorší termín referenda, na ktorý som ho (referendum) mohla podľa ústavných lehôt vyhlásiť, bol 12. február. Jediné termíny, ktoré teda na konanie sa referenda ešte pripadali do úvahy, boli 28. január, 4. február a 11. február. Som zvedavá na diskusiu, v čom by boli tieto termíny lepšie. V počasí asi ťažko," uviedla prezidentka. 

Škandál o ktorom sa hovorí! Richard Jánoš (SPOLU) NEPODAL Milanovi Mazurekovi RUKU, TEN MÁ pre neho ODKAZ
Vymenovanie novozvolených poslancov Prešovského samosprávneho kraja sa nezaobišlo bez škandálu. Predseda krajskej volebnej komisie Richard Jánoš (SPOLU – občianska demokracia), chcel uštedriť poslancovi Milanovi Mazurekovi (Republika) akúsi lekciu... Čítať ďalej
22 | 11 | 2022 | Emanuel Orban

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik