O kreslo primátora Pezinka zabojuje osem kandidátov, z toho tri ženy
19 | 09 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Do boja o kreslo primátora Pezinka v jesenných komunálnych voľbách ide oficiálne osem kandidátov, z toho tri ženy. Siedmi z nich sú nezávislí, jeden s podporou politickej strany. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala mestská volebná komisia. Zverejnený je na webe mesta.

O priazeň voličov sa ako nezávislí uchádzajú manažér Miroslav Holzmann, riaditeľ spoločnosti Roman Mács, pedagogička Božena Mizerová, ekonómka Eva Pilátová, novinár Slavomír Repka, manažér Michal Svátek a zástupkyňa primátora Mária Wagingerová. O funkciu šéfa mestskej samosprávy má záujem aj prezident športového klubu Rastislav Blaško, ktorý kandiduje s podporou strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti.

Do 25-členného mestského zastupiteľstva zaregistrovala komisia 85 kandidátov. Z nich 28 kandidujú ako nezávislí, 57 sú nominantmi politických strán a koalícií. O funkciu mestského poslanca sa uchádza 18 žien.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Komentátor Marián Repa: Šlendriánstvo, ktoré sprevádza vládnutie Matovičových obyčajných ľudí od samého začiatku
Premiér Eduard Heger a Boris Kollár, predseda parlamentu dostali podľa komentátora Mariána repu lekciu! Uštedrila im ju už opozičná strana Sloboda a Solidarita, ktorá im dokázala, že takto to nepôjde? Na zasadnutí ale chýbalo aj sedem poslancov... Čítať ďalej
19 | 09 | 2022 | Gabriela Fedičová

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik