Generálna prokuratúra ostro odmieta "zavádzajúce tvrdenia" špeciálneho prokurátora Lipšica
28 | 10 | 2021 I Ivan Brožík
Generálna prokuratúra Slovenskej republiky dôrazne odmieta zavádzajúce tvrdenie špeciálneho prokurátora zo dňa 27. októbra 2021, ktorým vyslovil ľútosť nad tým, že k rovnakému postupu, ako pri úniku a zverejnení obrazovo – zvukových záznamov z poľovníckej chaty, ktoré dal generálny prokurátor Slovenskej republiky preveriť, neprišlo zo strany Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, aj keď začiatkom septembra nezákonne unikol do médií realizačný návrh, týkajúci sa podozrení z trestnej činnosti členov špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby.

Generálna prokuratúra v stanovisku, ktoré nám na vyžiadanie prompte zaslala do redakcie, okrem iného píše: "Uvedené tvrdenie špeciálneho prokurátora je zavádzajúce a manipulatívne, pretože orgány činné v trestnom konaní bezodkladne po zverejnení spomínaného realizačného návrhu v médiách a na internetových stránkach začali konať."
Špeciálny prokurátor znižuje dôveryhodnosť prokuratúry
"Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné stíhanie vo veci trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a dozor nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní v danej trestnej veci vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. " Píše sa v stanovisku, ktoré máme k dispozícii.
Generálna prokuratúra sa nedá ovplyvniť žiadnymi záujmami

"Toto tvrdenie špeciálneho prokurátora v rozpore so skutočnosťou vyvoláva obraz selektívnosti v postupoch orgánov prokuratúry Slovenskej republiky, čo v konečnom dôsledku znižuje dôveryhodnosť a dobrú povesť prokuratúry. Generálna prokuratúra Slovenskej republiky garantuje objektívnosť, nestrannosť a zákonnosť a pri výkone svojej pôsobnosti sa nedá ovplyvniť žiadnymi záujmami či vplyvmi, ktoré by ich mohli ohroziť." Pripomína stanovisko Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.

(Medzititulky red. HD.)

J. Šátek - Niekto tu získal nepoužiteľné dôkazy
Jozef Šátek je zrejme nespochybniteľný odborník. Ponúkame vám teda jeho právny názor na tému, ktorá hýbe verejnosťou v ostatných dňoch. Na pytliactvo s kamerami? "Pri nasadení techniky k obrazovo-zvukovému nahrávaniu v rekreačnej chate... Čítať ďalej
28 | 10 | 2021 | Eka Balašková