Polícia obvinila muža z Kežmarku za opakované bezdôvodné púšťanie plynu
06 | 10 | 2021 I Ivan Mihale/ TASR

Z trestného činu všeobecné ohrozenie polícia obvinila 63-ročného muža z Kežmarku pre bezdôvodné púšťanie plynu v byte. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


"Muž v nepravidelných intervaloch opakovane vo svojom byte na ulici Bardejovskej v Kežmarku bezdôvodne zapína plyn na horákoch sporáku. Dôvodom je jeho údajná snaha takýmto spôsobom si zapáliť cigaretu. Tú si nakoniec nezapáli, ale plyn necháva unikať, a to po dlhší čas. K takémuto konaniu dochádza nielen cez deň, ale aj v noci. Na zápach, našťastie, vždy zareaguje žena, ktorá s ním býva v byte, a unikajúci plyn zastaví," uviedla Ligdayová.

Keďže plyn je cítiť v celom paneláku, na nebezpečné konanie podľa hovorkyne neustále upozorňujú susedia a všetci sa cítia byť ohrození. "Nezodpovedný Kežmarčan bol policajnou hliadkou obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia," doplnila Ligdayová s tým, že vyšetrovateľom bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie muža do väzby.

Naši rusofóbovia pri moci a v hlavnom prúde vám zatajujú - obrat medzi SR a Ruskom prudko rastie
Pravdepodobne je to informácia, ktorá sa "nemá dostať" k našim občanom. Aj tak sa javí skutočnosť, že nikto z prostredia vlády či hospodárskeho výboru parlamentu a už vôbec nie z médií hlavného prúdu neinformuje o závažnom hospodárskom fakte.... Čítať ďalej
06 | 10 | 2021 | Ivan Brožík