Sopka Etna na Sicílii znova vybuchla, skončilo sa obdobie pokoja
21 | 09 | 2021 I Ivan Mihale/ TASR

Sopka Etna na talianskom ostrove Sicília v utorok vybuchla a skončila sa tak prestávka, ktorá trvala približne tri týždne. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.


Taliansky Národný ústav geofyziky a vulkanológie (INGV) v utorok nadránom zaznamenal zvýšenú činnosť vo vnútri hory, pritom do výšky asi 9000 metrov vystúpil mrak popola. Z krátera vytekala po juhovýchodnom svahu láva.

Sopka Etna vysoká 3357 metrov opakovane chrlí lávu a popol už od polovice februára. Zaznamenaných bolo zatiaľ približne 50 erupcií.

Pozorovať ich je často veľmi pôsobivé, ale väčšinou sú pre okolité dediny a mesto Catania na juhu neškodné. Na tamojšie letisko bolo v utorok stále možné sa dostať.Gröhling s Lunterom očkujú kde príde, aj priamo v školskej klubovni
Liberálny minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling zo strany Sloboda a solidarita vytrvalo pokračuje v očkovacej propagande, aby za každú cenu zvýšil podiel zaočkovanosti zamestnancov a žiakov škôl. Očkovacia kampaň zo strany... Čítať ďalej
21 | 09 | 2021