Pápež v SR: V deň návštevy pápeža v Šaštíne sa začne reťaz modlitieb za kňazov
01 | 09 | 2021 I Ivan Mihale/ TASR

V deň návštevy pápeža Františka v Šaštíne (15. 9.) sa začne reťaz modlitieb a pôstu za kňazov. Na Slovensku ju už deviatykrát organizuje hnutie Modlitby za kňazov. Štyridsaťdňová reťaz vyvrcholí na celonárodnej púti za kňazov v Šaštíne, ktorá bude v sobotu 23. októbra. Informuje o tom na svojom webe Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.


"Už o niekoľko dní zavíta na Slovensko Svätý Otec František. V hnutí Modlitby za kňazov veríme, že jeho návšteva prinesie nášmu národu potrebné duchovné povzbudenie. Zároveň máme očakávania týkajúce sa špeciálne kňazov. Nádejame sa, že prítomnosť pápeža Františka bude pre kňazov impulzom pre nový zápal, pre vytrvalosť v službe a že roznieti v srdciach chlapcov túžbu odpovedať na Božie povolanie," povedal Samuel Brečka z hnutia Modlitby za kňazov. Symbolicky reťaz modlitieb a pôstu za kňazov začína v deň návštevy pápeža Františka v Šaštíne.

Svätý Heger farizejský
Festival klamstva, manipulácie, výpadky pamäte a situácia na objednávku. Takto by sa dali charakterizovať zúfalé kroky vlády. Chyba za chybou, ale účet budeme platiť my. Čítať ďalej
01 | 09 | 2021 | Robert Bačinský


Pokračovať v modlitbách za kňazov sa bude aj po pápežovej návšteve. "Modliť sa a postiť za pápeža Františka, otcov biskupov a všetkých kňazov budeme do 24. októbra," uviedol Brečka.
Pápež František príde do Šaštína 15. septembra - v deň prikázaného sviatku Sedembolestnej Panny Márie, ktorej je zasvätená aj tamojšia národná svätyňa. V jej blízkosti bude Svätý Otec František sláviť záverečnú svätú omšu.

Pápež na Slovensku: V Prešove budú platiť 14. septembra rozsiahle dopravné obmedzenia
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14. septembra budú na cestách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Ako o tom TASR informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, niektoré ulice uzavrie mesto už o deň skôr v popoludňajších, respektíve... Čítať ďalej
30 | 08 | 2021 | TASR