Blesk zasiahol Washingtonov pamätník v deň, keď si Taliban pripísal víťazstvo v Afganistane
17 | 08 | 2021 I Lukáš Leca

V nedeľu 15. augusta zasiahol Washingtonov pamätník pred Bielym domom blesk. K nehode došlo v deň, keď Taliban prevzal kontrolu nad Afganistanom po odchode USA z krajiny. Je to len náhoda, ale veľmi symbolická, informuje portál SouthFront.


Washingtonov pamätník bol po nehode dočasne zatvorený. Koniec misie v Afganistane bol označený za jedno z najväčších zlyhaní zahraničnej politiky USA. Biely dom sa k tejto záležitosti ešte ani nevyjadril.Americký prezident Joe Biden je teraz údajne na ceste do Bieleho domu, kde konečne prednesie poznámky o evakuácii USA z Afganistanu.

Oneskorenie jeho pripomienok bolo oficiálne vysvetlené tým, že Biden bol od piatku na prezidentskom výstupe v Camp David. Pravdepodobne však mohol hovoriť cez internet zo svojho obydlia.

Je však pravdepodobnejšie, že Biden hľadal slová, ktoré by povedal svetu po hanebnom zlyhaní misie USA a NATO v Afganistane.

Najmenej traja ľudia zahynuli na letisku v Kábule po tom, čo americkí vojaci strieľali do vzduchu
Najmenej traja ľudia zahynuli na letisku v Kábule, keď sa civilisti pokúšali utiecť pred Talibanom. Americké sily strážiace letisko údajne vystrelili zo zbraní, aby dostali chaotický dav k zemi, informuje portál RT. Čítať ďalej
16 | 08 | 2021 | Lukáš Leca