Vargová o Matovičovi: Bolo neprijateľné, že si zo mňa opäť urobil nástroj osobnej politickej pomsty
06 | 08 | 2021 I Jozef Uhlarik

Igor Matovič opäť prekročil svoje právomoci a mieša sa do niečoho, čo mu neprislúcha. Reč je o Zuzane Vargovej a jej „nešťastnom“ vyjadrení na adresu nezaočkovaných, po ktorom šéf OĽaNO žiada od ministra zdravotníctva jej hlavu. Ona však veci vidí úplne ináč.


Olej do ohňa „bojov“ medzi zaočkovanými a nezaočkovanými priliala riaditeľka odboru tvorby strategických zámerov na ministerstve zdravotníctva Zuzana Vargová 30. júla, keď na sociálnu sieť napísala status, z ktorého vyznelo, že ju trápi nízka miera zaočkovanosti na Slovensku a tiež protesty proti očkovaniu v uliciach Bratislavy. Nezaočkovaných v ňom nazvala tupelami, a to teda nemala. V rozhovore pre portál pravda.sk prezradila, prečo zo svojej funkcie odchádza.
Obmedzovanie práva na súkromie majú znášať politici, úradníci nie

Vargová v statuse napísala aj toto: „Buď si tupelo a neočkuješ sa, alebo nie si tupelo a očkuješ sa.“ Týmito slovami doslova zdvihla zo stoličky šéfa OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča, podľa ktorého ide o absurdnú kampaň, a tak verejne požiadal ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby ju odvolal. Vargová ich však predbehla a z postu odchádza sama. Dôvod? Ide totiž študovať na Oxford. „Takto som svoj odchod určite oznamovať nechcela. Na ministerstve som zanechala mnoho úsilia a určite je pre mňa sklamaním, že toto je reakcia vedenia krajiny na moju prácu,“ uviedla Zuzana Vargová. Podľa nej bola reakcia Igora Matoviča na jej osobu cez čiaru, vulgárnym a osobným útokom. „Rovnako ako bolo neprijateľné, že si zo mňa opäť urobil nástroj osobnej politickej pomsty,“ myslí si Vargová, podľa ktorej do stredy 4. augusta nebola, a nemyslí si, že by mala byť, verejne exponovaná osoba.

„Obmedzovanie práva na súkromie majú vo vyššej miere znášať politici, som presvedčená o tom, že úradníci nie. Išlo o súkromné vyjadrenie súkromného názoru, možno skôr frustrácie zo stavu v čase, keď v uliciach Bratislavy ľudia odmietajúci očkovanie pľuli bežnej verejnosti do áut a správali sa vyslovene hulvátsky a násilne. Môj status nikdy nemal byť mojím oficiálnym stanoviskom a nikdy nebol určený takému širokému publiku. To z neho urobilo až konanie ministra Matoviča,“ skonštatovala Vargová.

Riaditeľka odboru na ministerstve naložila občanom a aj Matovičovi!
Riaditeľka odboru na ministerstve zdravotníctva vyjadrila svoj názor na verejnosť verejne, prostredníctvom sociálnych sieti. Matovič sa chcel zapáčiť publiku a preto tento jej krok verejne odsúdil. Šéfka ministerského odboru mu vrátila... Čítať ďalej
05 | 08 | 2021 | Ondrej ŠTEFIK

Na Slovensko sa Vargová po štúdiu vrátiť chce, má však isté obavy

Priznáva, že kvôli ministrovi Matovičovi by svoj status určite nemenila. „Keby som však vedela, že bude adresovaný širšej verejnosti, určite by som ho formulovala inak. Je normálne sa inak vyjadrovať medzi kamarátmi, na sociálnych sieťach a keď na človeka mieri kamera,“ uvádza na svoju obranu, ktorá za svoje slová zatiaľ u ministra na koberčeku nebola.

Ako pomaly už exriaditeľka odboru tvorby strategických zámerov uvádza, chystá sa na štúdium na Oxforskú univerzitu. Čo plánuje po návrate na Slovensko? „Rada by som po štúdiu pokračovala v snahách o zlepšovanie toho, čo tu máme. Či o to bude záujem, to sa uvidí. Nebojím sa o svoje uplatnenie, ale určite by mi bolo ľúto, ak by sa ukázalo, že štátna služba je tu len pre pritakávačov,“ tvrdo skonštatovala na margo svojej pracovnej budúcnosti u nás.

Otvorený list Zuzane Vargovej z tímu daňových poplatníkov, podľa ktorej časť z nich sú "tupelá"
"Vy ste aktuálne v tíme, ktorý platia daňoví poplatníci tejto krajiny. Neviem, či ste si toho vedomá. Pracujete na ministerstve a o väčšine Slovákov si myslíte, že sú tupelá. Prečo o väčšine? Lebo tá väčšina, ktorá si od vás vyslúžila názov tupelo,... Čítať ďalej
06 | 08 | 2021 | Gabriela Fedičová