HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ďalšia lobistka farmaceutických firiem Iveta Radičová nabáda na očkovanie.

Iveta Radičová / Fotokoláž (via TASR)

Ozvala sa Iveta Radičová. Na srdci má zdravie a bezpečie Slovákov. „Vakcíny vraj vyvinuli príliš rýchlo, a preto nemôžu byť spoľahlivé,“ kritizuje myšlienkové pochody Slovákov. Podľa nej očkovaním sa dáva šanca životu.

„Skončil sa núdzový stav, futbalové štadióny sú plné divákov, ožili verejné priestory, školy, pracoviská. Vyprázdňuje sa čakáreň na očkovanie. Akoby začal prevažovať pocit: Mne sa nič nemôže stať, je to za nami, nepotrebujem chrániť ani seba ani okolie““ začala príspevok na sociálnej sieti bývalá premiérka.

Marček: Na Paneurópskej vysokej škole, ktorú riadi Radičová, sa diskriminuje kvôli politickým názorom  

„Vakcíny vraj vyvinuli príliš rýchlo, a preto nemôžu byť spoľahlivé. Aj hranice sú otvorené, aj na dovolenky sa cestuje. Počkáme, či naozaj príde tretia vlna, veď ani tí, čo hovoria, že sa máme zaočkovať, nie sú zaočkovaní, tak asi nie sú presvedčení, že je to potrebné. Všetky takéto úvahy sú medzi ľuďmi prítomné,“ napísala Radičová narážajúc na Igora Matoviča, ktorý sa tiež do očkovania nehrnie.

Podľa Radičovej nebyť povinných očkovaní, podliehame množstvu chorôb. „Nechcime si zopakovať minulý rok a pol. Znížme riziko ďalších strát. Skúsme si pomôcť a dať si šancu života ako tak normálnejšieho. Očkovanie túto šancu zvyšuje,“ ukončila svoju úvahu bývalá premiérka.

Krčméry, Jarčuška aj Kalavská s manželom sa zúčastnili kongresu v Miami, ktorý sponzoroval Pfizer

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info