"Ja som z vlády odišiel, zatiaľ čo on je tam priklincovaný," reaguje Sulík na Matovičov status
27 | 03 | 2021 I Ivan Brožík

Igor Matovič o Richardovi Sulíkovi napísal, že bráni dohode na urovnaní krízy, pretože prišiel s „dodatočnou podmienkou“, že sa do zrekonštruovanej vlády vráti. Reakcia Richarda Sulíka nenechala na seba dlho čakať.


Premiérov status Sulíka zaskočil: „Dosť ma to prekvapuje, lebo ja som z vlády odišiel, zatiaľ čo on je tam priklincovaný. Naša jediná požiadavka je, aby Igor Matovič z vlády odišiel, my nič iné nepožadujeme,“reagoval pre portál dennikn.sk predseda SaS.

Igor Matovič popoludní na jeho sociálnej sieti pridal status, v ktorom sa vyjadruje k aktuálnej situácii.

Reprofoto FB (@Igor Matovič)

Ani keď ho vynesú

"Ahojte, viete, že v posledné týždne minimálne komunikujem - s cieľom, čo najmenej si posielať odkazy cez médiá a hľadať možnú dohodu s koaličnými partnermi. Keďže sa ale rozmohol zvyčajný šport posúvať význam slov a skutkov, píšem tento status, aby sme sa priblížili k pravde a sledovali fakty," necháva sa predseda vlády Igor Matovič počuť na úvod jeho statusu.
Matovič splnil, Sulík vraj nie

"Všetky tri podmienky pre fungovanie v budúcej vláde SaS odmietla splniť. Demisiou síce odišli z aktuálnej vlády, ale Richard Sulík postavil ako zásadnú novú dodatočnú podmienku, že sa do zrekonštruovanej vlády vráti. Dôvod? Detinský: "Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja," uvádza v príspevku ďalej s tým, že rokovania viaznu na jednej požiadavke už 6 dní."
Naplní sa sľub Remišovej a Šeligu?

Ak si teda koaliční predstavitelia vážia vyslovené slová, pozajtra odchádza aj Remišovej strana Za ľudí.

(Medzititulky red. HD.)

Matovič sa dnes chce dohodnúť na trojkoalícii. Napísal to na facebooku
Pred OĽANO, Sme rodina a Za ľudí stojí úloha dohodnúť sa na trojkoalícii. Na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Igor Matovič (OĽANO). Argumentuje neochotou strany SaS splniť podmienky na vyriešenie situácie. Rokovania podľa jeho slov viaznu "na... Čítať ďalej
27 | 03 | 2021 | tasr