HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Sulík sa mieša vedcom do remesla. Tvrdí, že vakcína mení našu DNA a lekár len krúti hlavou

Richard Sulík, FOTO TASR

Obavy z očkovania sú také staré ako očkovanie samotné. Nemôžme sa teda čudovať, že strach z možných následkov majú nielen bežní občania, ale aj politici. Najnovšie sa nechal počuť minister hospodárstva Richard Sulík, že moderné mRNA vakcíny menia ľudskú DNA, informuje portál ereport.sk.

„Ja by som si netrúfal posúdiť vakcínu, hlavne keď tieto nové vakcíny zasahujú aj do ľudskej DNA,“ povedal v nedeľnej diskusii O 5 minút 12 vicepremiér Richard Sulík s tým, že sú otázne dlhodobé následky po očkovaní takouto vakcínou.

Toto vyjadrenie ihneď postavilo do pozoru odborníkov. Podľa známeho lekára nemení DNA vakcína, ale niečo oveľa obyčajnejšie. „Najčastejším argumentom odporcov očkovania proti COVID-19 je použitie mRNA vakcín a ich údajné ovplyvňovanie DNA s následnými dlhodobými nežiadúcimi účinkami. Ide o hoax, ktorého šíreniu pomáhajú aj nešťastné vyjadrenia niektorých politikov,“ prezradil lekár Milan Kulkovský.

„Pravda je taká, že tieto vakcíny nemenia sekvenciu našej DNA. Bunky nútia vytvárať antigén mimo ich jadra, teda bez vplyvu na DNA. Nie je absolútne žiadny dôvod obávať sa nedajbože mutácií,“ vysvetlil odborník. Ten ďalej zdôraznil, že ľudia, ktorí sa obávajú zmeny DNA by sa mali vyhýbať oveľa bežnejšej veci. A to alkoholu.

Matovič, Sulík, Kollár a Remišová mi zobrali desať rokov života, tvrdí Andrej Danko

„Pred pár rokmi bola v časopise Nature publikovaná štúdia, ktorá potvrdila, že alkohol spôsobuje nezvratné genetické zmeny v kmeňových bunkách. Acetaldehyd, ktorý v tele vzniká pri spracovaní alkoholu, pôsobí v tele ako toxín. Tento sa dokáže „prerezať“ cez DNA a trvalo ju poškodiť,“ upozorňuje lekár.

Sulík však nielen že šíri hoaxy, ale aj verejne priznáva, že sa momentálne očkovať nedá. Chce mať v prvom rade možnosť výberu ktorou vakcínou sa zaočkuje. Samozrejme chce počkať, aby mohol sledovať prípadné vedľajšie účinky.

Biznis na občanoch? Mobilné odberové miesta zarábajú desaťtisíce eur!

„Ja sa teraz nebudem očkovať, počkám si, až keď budem na rade a vyberiem si vakcínu. Potom budeme aj viac o tých vakcínach vedieť. A nejako sa rozhodnem,“ zahlásil minister hospodárstva.

Keby takto zmýšľali všetci, keby si všetci mohli vybrať vakcínu, keby všetci čakali na možné vedľajšie účinky… Mali by sme tu núdzový stav do konca storočia.

„Ivermectin zachránil už milióny životov a mal by sa používať aj u nás!“ Tvrdí doktor Török

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info