Baránek: „Aby sme rozumeli. Trestnoprávne následky má niesť ten, kto usvedčil ministerku z klamstva!“
02 | 01 | 2021 I Petra Demková

Po včerajšku je už jasné, že lekárska správa o zraneniach Lučanského, ktorý unikla, je pravá. Analytika Baráneka prekvapuje, že napriek tomu, že nikde na zázname nebolo meno pacienta, minister Naď potvrdil pravosť dokumentu. Napísal o tom na sociálnej sieti. Rozhorčilo ho však, že sa nerieši lož ministerky Kolíkovej. Problém má mať ten, čo na klamstvo upozornil.


„Minister Naď nám teda oznámil, že uniknuté fotografie zdravotného záznamu sú Milana Lučanského,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti analytik a známy komentátor udalostí. „Nie je mi jasné - prečo? Vtip je totiž v tom, že na tých záznamoch nikde nebolo meno pacienta. To po prvé. Takže nám pán minister potvrdil, že ide naozaj o Milana Lučanského. Lebo pokojne to mohol byť podvrh, ktorého výroba zaberie trochu zručnejšiemu užívateľovi PC max. hodinu,“ napísal.

Uniknutá Lučanského zdravotná dokumentácia je pravá. Naď riaditeľa neodvolal
Veľké novinky! Netrvalo to dlho a verejnosť sa dozvedela aspoň jeden nový fakt o Lučanskom – lekárska správa, ktorá unikla z nemocnice ÚNV Ružomberok, je pravá! Minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti priznáva, že dal za úlohu zodpovedným... Čítať ďalej
01 | 01 | 2021 | Petra Demková


„Po druhé - pán minister garantuje anonymitu, beztrestnosť a odmenu tomu, kto oznámi, ako unikli tieto záznamy z nemocnice v Ružomberku. Takže nie je problémom to, že ministerka Kolíková klamala celý čas a celú verejnosť niekoľko dní. Lebo každý lekár potvrdí - mne to už aj potvrdili, že to, čo je popísane na tých fotkách, resp. na zdravotnom zázname z operácie, je následkom dosť brutálnej bitky a nie "nehody pri telocviku". Ale že ministerka klame, to je v poriadku. Pán minister sa zároveň vyhráža trestnoprávnymi následkami. Aby sme tomu rozumeli. Trestnoprávne následky má niesť ten, kto usvedčil ministerku z verejného klamstva.(!) Navyše ju usvedčil "vynesením" zdravotného záznamu, na ktorom nebolo meno a toto meno nám oznámil - Jaroslav Naď. Takže, nie je problémom klamstvo ministerky, ale to, že klamstvo sa odhalilo. A toto treba trestne stíhať!“ upozorňuje Baránek.

Známy politický komentátor si všíma aj, že minister Naď sa stavia do roly, ktorá mu neprináleží. „Po tretie - pán minister má veľmi obmedzené možnosti vyvodzovať trestnoprávne následky. Aj keď sa nie prvý raz pasuje do tejto úlohy. Môže naozaj len urobiť "všetko preto", tak ako píše. Možno sa nájde niekto, kto urobí "všetko preto", kto bude chcieť nejakým spôsobom stíhať aj ministerku Kolíkovú za šírenie klamstva a zavádzanie. Pán minister nie je ani sudcom, ani prokurátorom, ani vyšetrovateľom. Samozrejme, pokiaľ tieto fotografie vyniesol príslušník armády, nech si ako MO túto právomoc sprostredkovane uplatňuje. Ide totiž o vojenskú nemocnicu. Navyše, naozaj by som rád vedel, odkedy je trestné zverejňovať, resp. "vynášať" zdravotné záznamy anonyma...“ píše Ján Baránek.

Na záver upozorňuje, že verzie, ktoré vláda predložila doteraz verejnosti, im už nikto „nezožerie“: „Po štvrté - vláda by si mala konečne robiť poriadok aj vo vlastnom amaterizme. Lebo toto, čo som napísal vyššie, je popisom bezbrehého amaterizmu. Pokiaľ totiž chcú hrať "vysoké hry", nedá sa to robiť takto. Lebo - čo si vlastne mám myslieť o tom, čo sa podľa nich stalo? Generál Lučanský sa zranil pri telocviku, potom sa prevrátil na invalidnom vozíku a zranil si temeno hlavy a nakoniec sa obesil na teplákoch, bez toho, aby nechal list na rozlúčku, bez toho, aby sa vôbec pokúsil nejakým spôsobom verejne aj trestnoprávne obhájiť, skrátka po pár dňoch rezignoval a obesil sa na 20cm posteli na teplákoch. No... Dajte niečo iné, priatelia. Toto vám asi nikto nezoberie,“ uzatvára svoj status na Facebooku Ján Baránek.

Danko: Národ, ktorý nechá potupne záhadne zomierať svojich generálov si nezaslúži svoj štát
Smrť generála Lučanského je veľké memento našej histórie a skúška našej demokracie. Jej objektívne vyšetrovanie bude podľa Andreja Danka skúškou vyspelosti Slovenska. "Národ, ktorý nechá potupne záhadne zomierať svojich... Čítať ďalej
01 | 01 | 2021 | Michal Filek