fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kremeľ vie, že zahraničné štáty budú zasahovať do ruských volieb v roku 2021, tvrdí Putin

Ruský prezident Vladimir Putin. FOTO TASR/AP

Moskva je pripravená prekaziť pokusy zahraničných štátov o zasahovanie do dôležitých ruských parlamentných volieb, ktoré sa majú konať na jeseň 2021, informuje portál RT.

„Určite sa pokúsia zasiahnuť, robia to stále, a nielen v našich voľbách – prakticky na celom svete. Vieme o tom a pripravujeme sa na to,“ uviedol Putin počas svojej výročnej tlačovej konferencii.

Podľa prezidenta budú zahraničné národy zasahovať do ruských volieb iba vtedy, ak „drvivá väčšina ruských občanov“ nepochopí, že musia odolať takýmto zásahom.

„Musíme si určiť svoj vlastný osud. To je mimoriadne dôležité pre vnútorný stav našej spoločnosti,“ ďalej poznamenal ruský prezident.

„Trump je monštrum, nie môj otec,“ tvrdí dcéra zavraždeného iránskeho generála Solejmáního

Putin tiež uviedol, že Rusko má bezprecedentnú otvorenosť, pokiaľ ide o voľby, pričom by rád podporil ďalšiu transparentnosť, aby si udržal dôveru verejnosti počas volebného procesu.

„Sme samozrejme otvorení spolupráci s našimi partnermi, otvorení medzinárodným pozorovateľom. Je pravdepodobné, že nikde na svete nie je tak otvorený priestor ako tu,“ uviedol s tým, že veľa štátov v USA zakazuje zahraničným pozorovateľom monitorovať ich voľby.

Ruské parlamentné voľby sa majú konať v septembri budúceho roku. Očakáva sa účasť najmenej 16 strán.

Lavrov odsúdil „neprijateľnú koloniálnu mentalitu“ EÚ v Bosne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info