fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Účastník testovania vakcíny od spoločnosti AstraZeneca podal žalobu kvôli „závažným vedľajším účinkom“

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Muž z Indie, ktorý bol zaočkovaný vakcínou proti Covid-19 od spoločnosti AstraZeneca, podal na Indický sérový inštitút žalobu a tvrdil, že počas svojej účasti na testovaní utrpel extrémne vedľajšie účinky, informuje portál RT.

40-ročný muž z indického mesta Chennai zažaloval Indický sérový inštitút so sídlom v Pune (SII), pričom požaduje odškodnenie vo výške 565 000 eur. Muž tvrdí, že utrpel vážne neurologické poškodenie po účasti na testovaní vakcíny Covishield.

Verziu vakcíny proti Covid-19 podľa SII vyvinuli AstraZeneca a Oxfordská univerzita. Účastníkovi bolo údajne povedané, že vakcína je bezpečná, a rozhodol sa zúčastniť na programe v „duchu verejnej služby“.

Súdny proces tiež požaduje, aby spoločnosti SII, AstraZeneca a Oxford Vaccine Group okamžite zastavili testovania s vakcínami, do ktorých je v súčasnosti zapojených asi 1 600 dobrovoľníkov.

Zomreli s covidom alebo na covid? Lekár z pražskej nemocnice vniesol do debaty svetlo

Desať dní po zaočkovaní sa muž sťažoval na bolesti hlavy a zvracanie, uviedla jeho manželka pre miestne médiá. Pred umiestneným na pohotovostné oddelenie lekárskej fakulty a nemocnice Sri Ramachandra bol pripútaný na lôžko a choval sa neobvykle. Nemocnica však dospela k záveru, že zdravotné problémy nesúviseli s vakcínou.

Lekársky úradník, ktorého citovali indické médiá, uviedol, že pacient je „v poriadku“ a že mu nevznikli žiadne vedľajšie účinky spojené s vakcínou. Muž údajne trpel trpel encefalopatiou a taktiež nedostatkom vitamínu B12 a vitamínu D.

India už predtým čelila kritike za to, že nie je transparentnejšia vo svojich testovaniach s vakcínami proti Covid-19.

Polícia ukončila nelegálnu párty vyše 100 mladých, prevažne cudzincov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info