fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemeckí vedci: Koronavírus nedokáže prežiť na žiadnom povrchu!

Mikroskopické snímky prvého kmeňa nového koronavírusu, ktoré vydalo Čínske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb 24. januára 2020 (Zdroj: Čínske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb / Xinhua)

Najnovší objav môže znamenať príležitosť pre postupný návrat ľudí k normálnemu životu. Uviedol portál Ecology.md.

Nová štúdia uskutočnená tímom vedcov z Nemecka dáva nádej, že nakaziť sa COVID-19 nie až také ľahké, ako sa predpokladalo. Virológ Hendrik Streeck a jeho kolegovia preskúmali byty infikovaných ľudí v Heinsbergu. Tam sa epidémia začala skôr ako v mnohých iných nemeckých mestách.

Vedci dospeli k záveru, že na kľučkách dverí a kohútikoch, na iných povrchoch a ani na mačkách nie sú žiadne životaschopné stopy vírusy. Ak existovali, tak iba ako neživotaschopné patogény. Tento výsledok je v protiklade s inými štúdiami, ktoré tvrdia, že vírus môže na plastoch a nehrdzavejúcej oceli prežiť až sedem dní.

Výsledky práce nemeckých vedcov komentoval i Alexander Lukašev, vedúci Ústavu lekárskej parazitológie, tropických a prenosných chorôb E. I. Marcinovského Prvej Moskovskej štátnej lekárskej univerzity I. M. Sečenova.

Lukašev sa domnieva, že nie je dôvod nedôverovať tak skúsenému tímu vedcov.

Samoliečiteľ Kotleba zmiešal alkohol s liekmi! Podľa infektológa je to veľký hazard so životom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info