Premiér škodí SR, kauza jeho práce nie je jediný dôvod odvolať ho, tvrdí Blaha
23 | 07 | 2020 I TASR

Opozičný Smer-SD kritizuje postoj koalície k odvolávaniu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a blokovanie otvorenia mimoriadnej schôdze v riadnom čase.


Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha na štvrtkovej tlačovej konferencii kritizoval aj Matovičovo správanie. Poznamenal, že kauza jeho diplomovej práce nie je jediný dôvod na jeho odvolávanie. Tvrdí, že škodí Slovensku svojou neschopnosťou.

"Ak ho dnes odvolávame, nie je to len preto, že zlyhal pred 20 rokmi, lebo 'opajcol' svoju diplomovku," poznamenal Blaha. Tvrdí, že Matovič škodí Slovensku svojimi vyjadreniami a správaním. Pripomenul tiež výsledky samitu lídrov v Bruseli, na ktorom Matovič podľa neho riadne nerokoval a svojou neschopnosťou obral Slovensko o milióny eur.

Fica v Bruseli poznajú pod dvomi pojmami - mladé dievčatá a alkohol, tvrdí Matovič
Niektorí si Fica v Bruseli nevedeli ani spomenúť, tvrdí premiér. Čítať ďalej
23 | 07 | 2020 | TASR


Blaha v súvislosti s neotvorením schôdze skonštatoval, že hoci má koalícia v pléne ústavnú väčšinu, naďalej potrebuje rozoštvávať občanov. Kritizoval premiérove vyjadrenia v súvislosti s kauzou jeho diplomovej práce. Podľa jeho slov sa len vyhovára. Podotkol, že ak je niekto na čele vlády, nemôže sa naďalej správať ako bláznivý opozičný poslanec.

Premiér má vo štvrtok v pléne čeliť odvolávaniu. Návrh na vyslovenie nedôvery Matovičovi predložili opoziční poslanci Juraj Blanár (Smer-SD) a Richard Raši (nezaradený). Urobili tak po medializovaní podozrení, že diplomová práca premiéra je plagiát, dôvodov na jeho odvolanie vidia viacero.

Opozícia nemá v pléne dostatok hlasov na odvolanie premiéra. Koalícia Matovičov odchod nežiada. Návrh by preto v pléne nemal prejsť. Pokiaľ by sa však našlo dosť hlasov a premiér by padol, skončila by aj vláda.

Vláda nesúhlasila odvolaním premiéra Matoviča
Návrh skupiny poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády vníma vláda ako súčasť politického boja. Čítať ďalej
23 | 07 | 2020 | TASR