Diplomová práca je osobným problémom Borisa Kollára a nie vládnej koalície, myslí si Remišová
08 | 07 | 2020 I SITA

Problém s diplomovou prácou je osobným problémom predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) a nie je to problém vládnej koalície.


Uviedla to dnes pred rokovaním vlády SR podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Myslí si, že je neracionálne a nekonštruktívne odkazovať si niečo cez médiá, sociálne siete, alebo si navzájom nadávať.

Remišová priznáva, že zaznievajú hlasy, že strany Za ľudí by mala odísť z koalície. „Takéto názory pokladám za vabank so Slovenskom. Máme možnosť po 12 rokoch ukázať, že vieme riešiť problémy ľudí, zdravotníctvo, zamestnanosť a bojovať s korupciou. Preto by tu nemali mať miesto škriepky a hádky medzi koaličnými partnermi,” pokračovala. Potvrdila, že strana je jednotná v tom, že kvôli kauze jedného člena vlády z koalície neodíde. Na záver uviedla, že ich prácou je plniť sľuby dané občanom.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO) bol jedným z tých, ktorí boli za odstúpenie Kollára z funkcie. Pred vládou uviedol, že rešpektuje rozhodnutie poslancov. Dodal, že cieľom vlády je dokázať vládnuť korektne, aby ukázala, že je možné zákonitosti morálky a slušnosti vniesť do politického života, aj keď tento akt to nepotvrdzuje. „Chem veriť, že sme schopní poučenia a podobné správanie už nebude,“ povedal.

Minister Korčok nevylučuje diplomatické kroky voči Rusku
Minister chcel do Ruska vyslať aj fyzickú kontrolu, to však kvôli aktuálnej epidemiologickej situácii nie je možné. Čítať ďalej
08 | 07 | 2020 | SITA


Líder mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici. Kollár v reakcii na to v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister.

Poslanci NR SR 7. júla odhlasovali, že zaradia do programu schôdze bod, na základe ktorého budú rokovať o odvolaní Kollára z funkcie predsedu parlamentu pre kauzu jeho diplomovej práce. Návrh predložil parlamentu samotný Kollár a hlasovalo za neho 103 zo 140 prítomných členov zákonodarného orgánu. Z ho nakoniec neodvolali, keďže za návrh hlasovalo päť poslancov, pričom na tento účel je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu všetkých členov zákonodarného orgánu, teda minimálne 76.

Sulíkov Lex korona posunuli poslanci do druhého čítania
Balíček opatrení na pomoc podnikateľskému prostrediu známy ako "lex korona" posunuli poslanci v stredu do druhého čítania. Návrh Ministerstva hospodárstva podporilo 78 poslancov, zdržalo sa 30 zákonodarcov, dvaja boli proti. Čítať ďalej
08 | 07 | 2020 | SITA