VIDEO: V parížskych uliciach opäť vládne slzný plyn a svetlice. Žlté vesty a demonštrácie proti dôchodkovým reformám ani zďaleka nekončia
04 | 01 | 2020 I Marek Molnár

Hlavné mesto Francúzska sa nachádza uprostred chaotického víkendu, keď sa v uliciach stretli protivládne Žlté vesty a ľudia demonštrujúci proti nadchádzajúcej dôchodkovej reforme.


Francúzsko znáša už mesiac protesty proti kontroverznej reforme. Sobotná demonštrácia sa navyše časovo zhodovala s aktivistami z hnutia tzv. žltých viest, ktorí trápia Francúzsko už viac ako rok.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Df3aBwYGGBg&feature=emb_title

Demonštranti niesli vlajky rôznych odborových zväzov, ako aj rôzne bannery, ktoré sa primárne zameriavali na dôchodkovú reformu. Jeden muž z davu vynikal, pretože mal veľké plyšové srdce, na ktorom mal veľmi osobnú správu pre francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona: „Macron, nenávidím ťa celým svojím srdcom.“Doteraz zostáva protest relatívne mierový aj napriek veľkému počtu ľudí - boli hlásené iba malé zrážky s políciou.

Kritici reformy obviňujú vládu, že sa snaží pracovníkom ukradnúť ich ťažko zarobené výhody, ako napríklad právo na predčasný odchod do dôchodku pre určité pracovné miesta.

Wi-Fi na vojnových lodiach? Japonci chcú prilákať mladšiu generáciu do armády
Japonské námorné sily sebaobrany (MSDF) sa snažia prilákať nových mladých zamestnancov, pričom prišli s novým moderným riešením - zlepšili prístup k internetu na svojich vojnových lodiach, aby pritiahli mladšiu generáciu, ktorá nedokáže existovať... Čítať ďalej
04 | 01 | 2020 | Marek Molnár