fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

V čele NRSR sedí ďalší plagiátor! Martin Klus plagiát aj naďalej uvádza ako svoje dielo

Podpredseda NR SR Martin Klus (SaS) / TASR

Napriek sľubom Martin Klus stále plagiát nestiahol. Je to zarážajúce, tvrdí akademička, od ktorej kopíroval.

V čele nášho parlamentu sedia už dvaja plagiátori. Novozvolený podpredseda parlamentu Martin Klus bol pred desiatimi rokmi prichytený pri plagiátorstve. Vtedy sa ospravedlnil a sľúbil, že knihu sprace „z povrchu zemského“. Ale aj naďalej si plagiát uvádza ako svoje dielo. S touto správou prišiel Denník N.

Vo svojej publikácii s názvom Verejná politika – Priestor, Efektívnosť, Nástroje, Nové výzvy mal vykradnúť myšlienky z diela akademičky Kataríny Staroňovej. Knihu publikoval v roku 2007 na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove.

Rudolf Schuster dostal od Miloša Zemana „Řád Bílého lva“

V blogu na to upozornil Gabriel Šípoš, šéf Transparency International, podľa ktorého Klus vo svojej knihe okopíroval väčšinu šiestej kapitoly s názvom Nástroje verejnej politiky. Čerpať mal z kapitoly s rovnakým názvom, ktorú publikovala Staroňová v diele Manuál pre tvorbu verejnej politiky, ktorú vydal think tank SGI, vtedy pod vedením Miroslava Beblavého.

Klus sa ospravedlňuje aj dnes: „Autorom danej publikácie som sa už pred jedenástimi rokmi verejne ospravedlnil a stiahol celý zvyšok danej publikácie z verejnej distribúcie. Aj po rokoch ma táto chyba úprimne mrzí,“ hovorí vo svojom stanovisku.

Staroňová si dnes už nepamätá, či sa jej Klus ospravedlnil. „Osobne nie, cez médiá možno,“ tvrdí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info