HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO

Krach outletu Voderady spôsobil straty v miliónoch eur. Komu to vlastne patrí?

asb.sk

O postavení nákupného centra s výpredajovým tovarom, prejavovali záujem rovno dve skupiny.

O slovenskom outlete sa špekulovalo už pred niekoľkými rokmi. Jedna záujmová skupina si jeho lokalitu predstavovala vo Voderadoch neďaleko Galanty, druhá zasa pri Senci.

V roku 2013 napokon otvorili úplne prvý outletový obchod na Slovensku, a to práve vo Voderadoch. Slávny koniec tento projekt naozaj nemal, postupom času išli tržby dole a v roku 2018 úplne skrachoval.

Volkswagen Slovakia zastaví na dva týždne výrobu

To, koľko na ňom mohli vlastníci prerobiť, zostáva naďalej záhadou. Investičné náklady sa vyšplhali podľa informácií zdrojov Aktualít na 26,5 milióna eur, podľa iných 30,5 milióna eur.

Obchod s názvom One Fashion Outlet 1 podľa Finstatu predložil výkaz zisku len za rok 2017, inak počas ďalších mesiacov to bola katastrofa – straty boli enormné. Celkovo sa vyšplhali na približne 13 miliónov eur.

Po sčítaní investičných vkladov, ak by sme sa prikláňali k nižšej sume 26,5 milióna eur, by celkový záväzok predstavoval zhruba 40 miliónov eur.

Čo sa týka aktív, firma vykázala dlhodobý hmotný majetok v hodnote 17 miliónov eur. Všetko teda nasvedčuje tomu že na tomto nevydarenom projekte niekto prerobil desiatky miliónov eur.

Komentár Jany Teleki: Mafiánske spôsoby Andreja Kisku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info