Predpoveď počasia pre Slovensko na štvrtok 23. júla
23 | 07 | 2026 I Diana Zaťková/TASR

Dobré ráno! Meniny dnes oslavuje Oľga. Gratulujeme! Cez deň premenlivá oblačnosť, na severe oblačno až zamračené. Na viacerých miestach, na juhozápade a v Banskobystrickom kraji miestami, dážď alebo prehánky. Ojedinele búrky. Na hrebeňoch Tatier sneženie. Chladno.

Najvyššia denná teplota 15 až 21, v južnej polovici a na Hornom Zemplíne väčšinou 21 až 27 stupňov C.

Prevažne severozápadný vietor 3 až 10 m/s (10 až 35 km/h), na juhozápade a juhovýchode popoludní v nárazoch ojedinele okolo 15 m/s (55 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

Predpokladané množstvo zrážok: V noci do dvoch a cez deň do 10, ojedinele, najmä v Žilinskom kraji a pri búrkach, 10 až 30 milimetrov.

Tendencia tlaku vzduchu: Ustálený stav až slabý pokles.

Teplota na horách:

Vo výške 600 - 1000 m 17 až 13 stupňov C.
Vo výške 1000 - 1500 m 13 až 8 stupňov C.
Vo výške 1500 - 2500 m 8 až 0 stupňov Celzia.

Už sa nemôžu vyhovárať na Orbána! Krajinám EÚ vadia sankcie proti Rusku
Najdlhšie slúžiaci európsky premiér konzervatívny Viktor Orbán bol údajne brzdou bruselských protiruských sankcií. V apríli bol zosadený, ale napriek tomu 21. balík sankcií stále nie je schválený. Ani po značných ústupkoch, postrehol portál... Čítať ďalej
22 | 07 | 2026 | Vanda Rybanská

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku  politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️