Národná rada sa ide pobiť a popasovať s lobingom, oznámil predseda parlamentu Richard Raši (Hlas-SD).
Pripravované zmeny majú priniesť to, že lobing bude mať jasné pravidla hry a nebude nástrojom presadzovania záujmov politikov. “Chceme ním dosiahnuť, aby procesy verejnej moci boli transparentné a čitateľné pre každého jedného občana,” uviedol Raši.
Priamo v Národnej rade SR sa organizoval už tretí okrúhly stôl k problematike a samotnému návrhu zákona o lobingu. “Chcem, aby bol parlament miestom otvorenej diskusie, a preto na tomto zákone pracujeme spoločne s odborníkmi, tretím sektorom aj sociálnymi partnermi. Len tak vytvoríme funkčné pravidlá pre prax, nie pre papier.
Chceme, aby ste mali stopercentnú istotu, že zákony sú robené v prospech vás a nie v prospech niekoho v pozadí,” povedal predseda NR SR o okrúhlom stole.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤