Draxlerova analýza: Imigrácia rozpútala v Británii politické peklo
14 | 05 | 2025 I Eka Balašková

Britská politická scéna dramaticky mení prístup k prisťahovalectvu. Premiér Keir Starmer v pondelok prekvapil tvrdým protiimigračným prejavom, ktorý by bol pred pár rokmi nemysliteľný. Dlhoročná proimigračná politika sa mení pod tlakom voličov, no podľa statusu Juraja Draxlera na sociálnej sieti je otázne, či za rétorikou budú nasledovať aj reálne činy.

Ako príklad nezvládnutej migrácie môže poslúžiť mesto Slough, o ktorom aj slovenský mainstream už pred takmer rokom písal, že síce má skvelú občiansku vybavenosť, aj dopravné spojenie s hlavným mestom je kvalitné, no problémom sú imigranti. Oficiálne čísla pritom vôbec nemusia byť reálne. Imigranti tvoria polovicu zo súčasného osídlenia mesta. To sa podpisuje na kriminalite.

Denník N

Juraj Draxler zaznamenal pondelkový prejav britského premiéra Starmera, v ktorom hovoril o potrebe ochrany britských hraníc pred imigráciou. Za podobné názory by mal britský premiér pred niekoľkými rokmi problém. Lenže – už zrejme aj britská politická či mediálna scéna vidí, že imigráciu treba riešiť. Juraj Draxler upozorňuje, že v nedávnych doplňovacích miestnych voľbách získala najviac hlasov strana Nigela Faragea Reform, ktorá je výrazne protiimigrantská.

Europoslanec sa vrátil z Moskvy: TOTO som v ruských médiách odkázal Západu!
Západ je v takej personálnej kríze, v akej ešte nebol! Druhotriedne postavičky ako Von der Leyenová či Kallasová sú doslova groteskné, skonštatoval na sociálnej sieti europoslanec Ľuboš Blaha (Smer-SSD), ktorý sa práve vrátil z ruskej metropole.... Čítať ďalej
13 | 05 | 2025 | Diana Zaťková

Skrátka ich je priveľa

Imigráciu ako problém vníma Juraj Draxler, ktorý hodnotí ako „vcelku pekné“, že Veľká Británia prijala množstvo cudzincov bez rasových treníc, aké vidíme napríklad v USA.

„Na druhej strane jednoducho čo je veľa to je veľa. Británia je proste zúfalo preplnená: tie časti vidieka, ktoré boli ešte v 90. rokoch typické majestátnym pokojom, dnes hučia autami, ktoré sa presúvajú medzi živými plotmi, diaľnice bzučia hlboko do noci, pomerne preplnený je Londýn,“ hodnotí situáciu J. Draxler.

Problém samozrejme nie sú preplnené cesty

„Samozrejme, miestnym prekáža, ak ich štvrť za 15 rokov obsadia ľudia z inej kultúry. Alebo ak sú jednoducho všade ľudia z Ázie, z východnej Európy, s mizernou angličtinou, ktorá drie uši, so značne iným hodnotovým systémom, niekde aj kriminálnici, tak to nepridáva na spokojnosti,“ dokresľuje situáciu J. Draxler s tým, že to nehovorí ani tak on, ako množstvo inak tolerantných osobností.

Prečo tá proimigračná politika

Juraj Draxler vidí korene pomalého politického riešenia v tom, že globalistický kapitalizmus potrebuje stále nový prísun lacnej pracovnej sily, nad ktorou nedržia záštitu žiadne odbory. „A tak to vlastníci kapitálu podporujú a "protiimigračná politika" je do značnej miery len taký typický cirkus pre masy,“ domnieva sa. Ten upozorňuje na fakt, že relatívne veľa Britov odchádza napríklad do Austrálie, kde je lacnejší život a zdravší životný štýl, či do južného Francäzska, kam ich láka okrem dobrého jedla aj „prívetivá dedinská kultúra“.

Nemecké mimovládky ako tie slovenské: Spoločný front proti štátnym záujmom
Aj nemecké mimovládky ukazujú, že vedia robiť to isté, čo tie slovenské – postaviť sa proti štátnym záujmom, podkopávať autoritu demokraticky zvolenej vlády a presadzovať agendy, ktoré idú v priamom rozpore s vôľou väčšinovej spoločnosti. Najnovšie... Čítať ďalej
06 | 05 | 2025 | Ivan Mihale

Čo prinesie budúcnosť? Nik nechce zbankrotovať

„Čiže, nemyslím si, že napriek plamenným rečiam sa v dohľadnej dobe niečo dramatické udeje,“  upokojuje na záver Juraj Draxler, ktorý to celé vníma skôr len ako silnú rétoriku, ktorá ale dramatické zmeny v britskej imigračnej politike v blízkej budúcnosti neočakáva. Ako priklad udáva USA, kde sú reči o boji proti migrácii ďaleko hlasnejšie, ako realita s vysťahovávaním.

„Trump tým krajinám, ktoré utečencov prijímajú, zvlášť Salvadoru, platí obrovské peniaze, milióny na vyvezenú osobu. Takže keby to chceli robiť naozaj masovo, išli by smerom k bankrotu“ upozorňuje politik, ktorý v závere konštatuje, že rozumnejšia imigračná politika by prospela nie len Británii.

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik