Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar si vo Volgograde uctil milióny obetí najstrašnejšej vojny v dejinách a pripomenul nezastupiteľnú úlohu Červenej armády pri oslobodzovaní aj Slovenska. Tento pietny akt a pripomenutie nespochybniteľných historických faktov však liberálny Denník N prekrútil na proruský politický akt. Sloboda slova podľa progresívcov platí zjavne len vtedy, keď hovoríte to, čo chcú počuť.
Aká fascinujúca je selektívna morálka liberálnych médií! Keď podpredseda parlamentu Tibor Gašpar vo Volgograde - meste, ktoré sa stalo symbolom zlomu v najstrašnejšej vojne ľudských dejín - pripomenie historickú pravdu o oslobodení Slovenska, okamžite sa spustí mediálna kanonáda. Keď však iní politici navštevujú pochybné režimy, vládne ohlušujúce ticho.
Čoho sa vlastne Gašpar dopustil? Mal tú drzosť povedať nahlas: "Pamätáme si, kto nás oslobodil. Boli to vojaci Červenej armády." Ó, aká kontroverzná myšlienka v roku 2025! Pripomenúť, kto vyhnal nacistov z nášho územia, je zrazu politický prečin hodný mediálneho lynču.
Denník N sa rozhodol prekrútiť pietny akt na politickú provokáciu a tendenčne informovať o celej udalosti. Akosi pozabudli spomenúť, že Gašpar tam jasne odsúdil fašizmus, nenávisť a vojnu. To sa nehodilo do vopred pripraveného scenára.
Je fascinujúce sledovať, ako vehementne progresívne médiá bránia slobodu slova - ale len pre vyvolených. Ak sa váš názor či historické fakty, ktoré pripomínate, nezmestia do úzkeho liberálneho koridoru, ste nepriateľom.
Predstavte si tú absurditu - v mene demokracie a slobody sa vytvárajú zoznamy zakázaných tém a tabuizovaných historických faktov. Pripomenúť úlohu Červenej armády v oslobodení Slovenska je zrazu takmer rovnako kontroverzné, ako obhajovať holokaust. Lenže prvé je historická pravda, druhé odporné klamstvo.
"Objektívny" Denník N sa ani neunúval spýtať, čo bolo skutočným obsahom Gašparovho prejavu. Namiesto toho sa zamerali na to, že rečnil po rusky - akoby použitie jazyka hostiteľskej krajiny bolo samo osebe zločinom.
Mimochodom, všimli ste si, ako progresívne médiá reagujú, keď niekto hovorí s nemeckými partnermi po nemecky? Vyčítajú im, že podporujú nacizmus? Samozrejme, že nie. Ale ruština je zrazu jazykom nepriateľa.
Najsmutnejším aspektom celého mediálneho lynču je relativizácia historických faktov. Vojnu nevyhráli sociálne siete ani hashtag-aktivizmus. Vyhrali ju skutoční ľudia, ktorí položili životy - a mnohí z nich boli vojaci Červenej armády, ktorí oslobodili naše územie.
Ak si nemôžeme uctiť ich pamiatku bez toho, aby nás liberálne médiá neoznačili za putinistov, potom je naša spoločnosť v hlbšej kríze, než sme si mysleli.
Je naozaj tragické, že v roku 2025 je pietna návšteva a pripomenutie obetí najkrvavejšej vojny v dejinách považované za kontroverzný politický akt. Akoby jediným správnym spôsobom, ako si pripomínať históriu, bolo zabudnúť na ňu a prekresliť ju podľa aktuálnych geopolitických potrieb.
Nebojme sa nazvať veci pravými menami. Denník N nepraktikuje žurnalistiku - praktikuje ideologický aktivizmus, kde fakty sú len nepríjemnou prekážkou v ceste za "správnymi" názormi.
Možno by sme mali byť vďační za takéto mediálne výstupy. Aspoň nám pripomínajú, ako krehká je sloboda slova a ako ľahko sa môže zmeniť na tyraniu jediného "správneho" názoru.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik