Vo výrobnej hale na Vrbovskej ceste v Piešťanoch došlo v utorok krátko predpoludním počas výrobného procesu k úniku propán-butánu a jeho následnému vznieteniu. Hasičom sa podarilo požiar zlikvidovať. Z objektu evakuovali približne 130 zamestnancov. Zranila sa jedna osoba. Predbežná výška vzniknutej škody je vyčíslená na sumu 720.000 eur. Informoval o tom Hasičský a záchranný zbor (HaZZ).
„Hasiči zasahujúci v autonómnych dýchacích prístrojoch požiar zlikvidovali jedným hasebným prúdom. Súčasne ochladzovali výrobnú linku s klimatizačnými jednotkami obsahujúcimi propán-bután. Plynovú fľašu vyniesli na voľné priestranstvo, kde ju ochladzovali, a na odvetranie priestorov nasadili pretlakový ventilátor,“ priblížil HaZZ.
„Predbežná výška vzniknutej škody bola vyčíslená na sumu 720.000 eur, pričom uchránené hodnoty predstavujú približne 3,5 milióna eur,“ spresnil HaZZ.
Na mieste sa s cieľom zistenia príčiny vzniku požiaru nachádza expertízna skupina z požiarnotechnického a expertízneho ústavu. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Pri udalosti zasahovali príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Piešťanoch.
Milí čitatelia,
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️