Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Snahy Tomáša Tarabu o ochranu slovenských záujmov ocenil aj predseda vlády Robert Fico. Taraba pripomína význam projektov, akým je aj priehrada Málinec-Látky.



Slovensko bude mať dvojnásobné zastúpenie
Filozof z maringotky a jeho sen o slovenskej periférii

Dokáže zostať v oblasti aj počas hurikánu a patrí medzi najväčších predátorov oceánov.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk




Jeho príspevok sa šíri rýchlosťou blesku
Manipulácia je ich pracovnou metódou, varuje pred červenými denníčkami
Poslušne hlásim, drahá pani Holečková, som vám k službám!
Politické mimovládky prehlbujú polarizáciu a presadzujú cudzie záujmy.
Opozícia sa topí v problémoch v čase sucha...
Píše Hlas ľudu Hlavného denníka


Komentáre
31. 10. 2025
Predseda bývalého OĽaNO sa u svojich politických oponentov riadne nahlas dožaduje transparentnosti v straníckych výdavkoch. On sám sa ale nedávno priznal, že to nedodržiava. Lebo nemusí. V súvislosti s týmto „najväčším bojovníkom za čistú politiku“ Martin Halás (PNP) na Facebooku uvažuje, kam táto Matovičova transparentnosť ide v prípade jeho spolupracovníkov. Halás hneď v úvode Matoviča tvrdo označil za podvodníka, ktorý rovnako, ako Šimečka, rozdáva státisíce svo
Predseda bývalého OĽaNO sa u svojich politických oponentov riadne nahlas dožaduje transparentnosti v straníckych výdavkoch. On sám sa ale nedávno priznal, že to nedodržiava. Lebo nemusí. V súvislosti s týmto „najväčším bojovníkom za čistú politiku“ Martin Halás (PNP) na Facebooku uvažuje, kam táto Matovičova transparentnosť ide v prípade jeho spolupracovníkov.
Halás hneď v úvode Matoviča tvrdo označil za podvodníka, ktorý rovnako, ako Šimečka, rozdáva státisíce svojim kamošom. „Už sme si zvykli, že Matovič všetkých kritizuje. Ale státisíce firmám a ľuďom prepojených priamo na Matoviča?,“ pýta sa Halás a svoje tvrdenie dokladá číslami:
„Keď požadujete takúto veľkú transparentnosť od všetkých, prečo si ju nezavediete hlavne vo vašom hnutí? Alebo je podľa vás normálne, že si platíte z príspevku štátu svojich kolegov, bývalých, či súčasních,“ zaujíma Halása
I
Pred necelými dvoma týždňami sa Matovič v jednej z početných diskusií vyjadril, že on by bol najradšej, aby bol každý výdavok ktorejkoľvek politickej strany presne špecifikovaný. Moderátora, prirodzene, zaujímalo, či si takto vedie financie aj jeho hnutie. „Zákon to tak teraz nevyžaduje. Preto to nemáme urobené, lebo ak my by sme teraz ukazovali každú jednu maličkú platbu, tak by sme ukazovali návod, ako treba robiť dobrú politickú kampaň s minimum peňazí, urobiť čo najväčší efekt,“ vyhlásil sebavedome Matovič s tým, že svoj argument považuje za relevantný. Nebude predsa „ukazovať karty“ politickým súperom, keď nemusí, hoci sám to nahlas a dôrazne vyžaduje.
V nedávnej rozprave poslankyňa NR SR Zuzana Matejičková Jozefovi Pročkovi pripomenula, že "zo straníckych" žije aj partner jeho dcéry. „Ja keď som tu povedal o tom, že môj otec keď zomieral, bol som pri ňom, tak ste si to zobrali osobne a tu ste prišli. Mám teraz prísť k vám, že ste si zobrali do huby moju dcéru? Čo si to vy dovoľujete? Koho máte vy za asistenta? Je to váš frajer? Spávate s ním? Mám sa vás takto spýtať? Čo si to vy dovoľujete, Matejičková?,“ reagoval Pročko v amoku.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.