Kéry usmernil pomýlenú Kajtárovú! Protislovenské médiá si však hudú svoje (VIDEO)
04 | 05 | 2026 I Roman Martiška

Predseda zahraničného výboru NR SR Marián Kéry (Smer-SSD) absolvoval diskusiu s poslancom Gáborom Grendelom a moderátorkou Gabrielou Kajtárovou. Táto diskusia mu potvrdila, že v protislovenských médiách musí komunikovať asertívne a odmietať ich dvojité metre či zjednodušené, povrchné vnímanie sveta. 

“Ale jediný, kto zamiešal karty negatívne proti Orbánovi a ovplyvnil voľby, bol práve Brusel. Pretože kto zverejnil pár dní pred voľbami tieto nahrávky? A prečo nikoho nevyrušuje to, že bol odpočúvaný predseda vlády a minister zahraničných vecí členského štátu Európskej únie?” opýtal sa Kéry moderátorky. 

Kajtárová oponovala, že nikto nevie, kto tie nahrávky zverejnil a nikto nevie, či ich zverejnil Brusel. “No, Moskva ich nezverejnila,” reagoval Kéry pohotovo.  

“Jedna vec je nahrávať si niekoho, kto zrejme vynáša z európskych rád a je to asi v záujme spojencov o tom vedieť. Druhá vec je takú nahrávku pustiť von tesne pred voľbami. A teraz otázka znie, či toto nie je naozaj vzorové zasahovanie do volieb,” opýtala sa moderátorka Grendela, pre ktorého je to logická otázka, ale nevie kto to pustil.

Napokon mu dala za pravdu, aj keď...

Kajtárová napokon dala za pravdu Kérymu: “No nevieme. A neviem teraz, či to tu vyriešime. Otázna je, že to vlastne nikto neodsúdil. Faktom je teda, že Rusi prišli o svojho spojenca Viktora Orbána v Maďarsku. To je proste fakt.”

“Vaše videnie, pani rektorka, ja to odmietam. Takto nestojí otázka, že či sú spojenci Maďarsko... Maďarsko je súčasťou Severoatlantickej aliancie a Európskej únie. Ruská federácia nie je členom...,” oponoval poslanec zo Smeru 

Kérymu sa nepozdáva, že o Orbánovi sa hovorilo ako o jedinom, ktorý blokuje sankcie. Pripomenul, že aj belgický premiér mal problém s tým, aby sa využili zmrazené ruské aktíva. “Áno, pretože tá agentúra sídli v Belgicku. To sa dá tomu rozumieť,” vyjadrila Kajtárová porozumenie s tým, že išlo o belgický ekonomický záujem. 

Belgicko môže, Slovensko nie!

“No dobre, a to, že chceme mať  ropu cez ropovod Družba, to už nie je náš ekonomický záujem, alebo maďarský ekonomický záujem?” opýtal sa moderátorky Kéry. “Áno, ale hovoríme o 90 miliardovej pôžičke a hovoríme o protiruských sankciách,” povedala Kajtárová. 

To je podľa Kéryho ukážka selektívnosti, nakoľko v prípade Belgická, tak pre ňu nie je problém, lebo to je ich ekonomický záujem, ale pri Slovensku podobný argument odmieta. 

V závere prišlo zo strany Kéryho k porovnaniu výsledku volieb v Maďarsku s výsledkom volieb na Slovensku v 2022. Poslanec očakáva, že aj v Maďarsku začne politický hon na opozíciu a Orbána. Ma jeho otázku, či davová psychóza stačí na zatvorenie niekoho do väzenia, odpovedala Kajtárová, že „nevie“ a možno si to voliči v Maďarsku želali. 

SHMÚ bije na poplach: Počasie sa otočí o 180 stupňov
Cez víkend boli na západnom a juhu stredného Slovenska lokálne letné teploty, a to 25 stupňov Celzia a viac. Teplo a sucho zostane ešte v pondelok a utorok (4. - 5. 5.), potom sa situácia začne meniť. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o... Čítať ďalej
03 | 05 | 2026 | Gabriela Fedičová

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok