Kauza Šimečkovej OZ nemá konca. Čo prinesú nové zistenie, ktoré avizuje Gašpar?
30 | 04 | 2026 I Roman Martiška
“Progresívci definitívne prišli o panenstvo,” tvrdí po výhovorkách Marty Šimečkovej podpredseda Národnej rady Tibor Gašpar (Smer-SSD). Môže to byť ešte horšie?  

“Dnes sa Progresívnemu Slovensku rozpadol celý svet a obraz ich fiktívnej čistoty,” hodnotí Gašpar zistenia okolo financovania občianskeho združenia matky lídra Progresívneho Slovenska, Michala Šimečku. 

Krátky sumár 

Najskôr sa líder PS pokúsil zaprieť matku. Neskôr zo situácie urobil politický hon na jeho hlavu cez bežnú účtovnú chybu. Nedávno priznal, že projektu požičal, pričom jeho otec hovorí o “stopenom dedičstve”. A napokon Šimečková zverejnila informácie o falšovaní výpisov z banky, a dokonca vyhýbanie sa exekúcii cez spoločníčku Andreu Pukovú, na ktorú na záver hodila všetku špinu.  

“Chcem veriť, že to „kladivo“, ktoré si PS pripravuje na boj s korupciou, udrie dostatočne silno,“ vyhlásil Gašpar s tým, že dnes na tlačovej konferencii odhalia politici Smeru ďalšie zistenia.  

Môže to byť ešte horšie? Nové informácie prinesieme po avizovanej tlačovej konferencii. 

Fico medzi študentmi v Ružomberku: Mladí nepodliehajú predsudkom, kládli vecné otázky
V stredu 29. apríla 2026 sa na Liptove konalo výjazdové rokovanie vlády, ešte pred ním sa premiér Robert Fico v Ružomberku stretol so študentmi. "Každé ďalšie stretnutie ma čoraz viac presviedča, že mladí študenti sú otvorení novým poznatkom,... Čítať ďalej
30 | 04 | 2026 | Ivan Mihale

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. 


 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok