Kyjev velí, Brusel poslúcha: Ficova kritika mieri PRESNE!


Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Právo na pravdu má dôkazy o zneužití kontaktov očkovaných v BSK



Veľká cena SR má novú trofej z modranskej keramiky. Ako prvý ju získal Miro Konôpka, ktorý na Slovakia Ringu opäť dominoval.
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.

Šváby si postupne vytvárajú odolnosť voči insekticídom a niektoré populácie sa dokonca vyhýbajú otráveným sladkým návnadám. Ako sa prispôsobili?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!


Komentáre
31. 10. 2025

pred 1 min

pred 47 min

pred 1 hod
Európska komisia je podľa slovenského premiéra Robert Fico terčom posmechu a Európsku úniu podľa neho fakticky riadi ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Premiér tak reagoval na situáciu okolo ropovodu Družba, ktorého prevádzku Kyjev naďalej blokuje.
„Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, keď sa pozerám na Európsku komisiu. Je to príbeh buď absolútnej nekompetentnosti, alebo absolútnej spolupráce Komisie s Ukrajinou na úkor členských štátov EÚ. Ak nám niekto povie, že nevie, kde je misia a čo robí v súvislosti s ropovodom Družba, už to ani nie je vtipné,“ uviedol Robert Fico pri komentovaní postupu Európskej komisie, ktorá mala preskúmať škody uvádzané ukrajinskými úradmi. Zároveň sa pýta: „Koho vlastne Európska komisia uprednostňuje? Uprednostňuje nečlenský štát EÚ pred mierom a ochranou záujmov členských štátov?“ Podľa premiéra by obnovenie prevádzky ropovodu Družba výrazne zmiernilo energetickú krízu v strednej Európe.
Robert Fico označil správanie Európskej komisie za nepochopiteľné: „Nebudem teraz hodnotiť, či ide o neschopnosť alebo spoluprácu s prezidentom Ukrajiny. Obe možnosti sú absurdné. Nikdy by som si nemyslel, že Európska komisia bude verejnosťou vnímaná takto – ako terč posmechu. Ak ním chce byť, nech je. My však terčom posmechu nie sme, pretože nám to spôsobuje obrovské problémy.“ Dodal, že Bratislava bude požadovať, aby Európska komisia trvala na vyslaní misie, ktorá objektívne posúdi rozsah škôd na ropovode.
„Je potrebné trvať na obnovení prevádzky ropovodu, ktorý by pomohol celej strednej Európe. Zároveň by mali byť prijaté tvrdšie a rozhodnejšie opatrenia aj voči prezidentovi Volodymyr Zelenskyjovi, ktorý robí, čo chce. Zdá sa mi, že dnes EÚ neriadi Európska rada, ale prezident Zelenskyj, čo je veľmi smutné,“ uzavrel premiér.
Ropa pritom do Slovenska a Maďarska neprúdi ropovodom Družba od januára. Kyjev tvrdí, že potrubie je poškodené, no neumožňuje jeho kontrolu. Bratislava je presvedčená, že kroky ukrajinskej strany sú politicky motivované a majú vyvíjať tlak na Slovensko a Maďarsko.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.