Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Zoroslav Kollár upozorňuje na vyhrážanie sa Ľubomíra Galka oponentom.



Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú v stredu večer v Slovinsku "zápas roka" približne o 10 miliónov eur. Rozmenené na drobné, ak "belasí" prejdú cez NL Celje do ligovej časti Ligy majstrov, čaká na nich základná odmena za účasť 18,62 milióna eur.
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.

Anglický herec Tim Curry, najznámejší svojou ikonickou úlohou Dr. Frank-N-Furter v kultovom muzikáli Rocky Horror Picture Show, zomrel vo veku 80 rokov, informoval v stredu portál TMZ s odvolaním sa na nemenované zdroje.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.


Komentáre
31. 10. 2025
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) reaguje na odpočúvaný telefonát maďarského ministra zahraničných vecí, ktorý zaujíma protislovenské médiá na Slovensku. Ministra vnútra SR však zaujíma niečo, čo je podľa neho oveľa dôležitejšie.
“Kto ho odpočúval?” pýta sa Šutaj Eštok a zdôrazňuje, že hovoríme o ministrovi zahraničných vecí členského štátu Európskej únie a NATO, nie o nejakej nepriateľskej krajine.
“Hovoríme o ministrovi spojeneckej krajiny odpočúvanom systematicky dva roky. Niekto tieto nahrávky trpezlivo zbieral a čakal, kedy ich bude najvýhodnejšie použiť. ŠTB pracovala rovnako. Nahrávala, zbierala, triedila a keď prišiel správny čas, materiál sa použil ako nátlak na zastrašovanie, na likvidáciu nepohodlných ľudí,” dodáva minister vnútra.
Konštatuje, že už sa nehovorí o odpočúvaní, lebo to nie je politicky korektný termín a majitelia “jednej jedinej pravdy” tomu dali krajší názov. “Hovoria tomu investigatívna žurnalistika. A vraj verejnosť má právo vedieť, že ide o transparentnosť. Zmenili sa slová, ale metódy a mentalita zostali úplne rovnaké. Nahrať, počkať, zverejniť, zničiť,” tvrdí Šutaj Eštok a kritizuje Európsku komisiu, ktorá odpočúvanie označila za “znepokojujúce”.
Podľa neho pritom ide o neprijateľné porušenie suverenity a útok na zvrchovanosť členského štátu. “Pre mňa je znepokojujúce niečo úplne iné. A s plnou vážnosťou sa teda pýtam, kto bude ďalší na rade? Dnes je to maďarský minister, kto bude zajtra? Slovenský premiér alebo minister vnútra? Alebo niekto z vás, ktokoľvek, kto povie niečo, čo sa nepáči v Bruseli. Prosím, koľko takých nahrávok ešte existuje? Koľko ich práve teraz leží v archíve a čaká na zverejnenie slovenských, českých, rakúskych?” vyjadril minister svoje znepokojenie.
Pripomenul slová Petra Bátora, člen Progresívneho Slovenska, ten povedal, že je naivné si myslieť, že by odpočúvali maďarských predstaviteľov a našich nie. “No a v tomto má tento človek pravdu. Len z toho vyvodzuje úplne iné závery ako ja. On hovorí, nás odpočúvajú a to je jednoducho realita, s ktorou treba žiť. Cudzia mocnosť odpočúva najvyšších ústavných činiteľov Maďarska a reakcia Progresívneho Slovenska je zvyknite si,” komentuje minister slová strany, ktorá je lídrom opozície a denne prednáša o demokracii a hodnotách.
“A keď cudzia krajina odpočúva ministra inej krajiny, tak im to príde normálne v Progresívnom Slovensku. Prepáčte, ale pre mňa toto normálne nie je. Stredná Európa prežila 50 rokov v tieni odpočúvacích zariadení. 50 rokov, keď ste nevedeli, kto počúva, keď ste nevedeli, komu dôverovať, keď sa každý rozhovor mohol stať zbraňou a každé slovo dôkazom proti vám. Materiál sa zbieral trpezlivo a používal sa bezohľadne na zničenie kohokoľvek, kto nevyhovoval vtedajšej dobe,” upozorňuje Šutaj Eštok na metódy z histórie, ktoré sa 35 rokov po tzv. Nežnej revolúcii vracajú späť.
Slovensko je pritom suverénny štát. “Máme právo na vlastnú zahraničnú politiku a naši predstavitelia majú právo komunikovať bez toho, aby ich niekto odpočúval a potom im ten záznam hodil ako poleno pod nohy. A môžem vám garantovať, že v tejto veci nebudeme mlčať. Nielen kvôli maďarskému ministrovi, nielen kvôli jednej nahrávke, ale preto, že to, čo dnes potichu odsúhlasíme, sa zajtra pokojne stane normou,” uzavrel minister vnútra.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.