Mladý muž kradol v dome v Nováčanoch (okres Košice-okolie), duchaprítomná seniorka ho zamkla v špajzi.
O kurióznom prípade, ktorý sa stal v stredu 4. marca vo večerných hodinách, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Illésová. Priblížila, že 74-ročná seniorka sa krátko po 18:00 vracala domov z kostola a už pri príchode si všimla, že niečo nie je v poriadku.
„Keď vošla na dvor a následne do domu, zistila, že otvorené sú aj dvere vedúce do skladu. Po vstupe do chodby zrazu začula buchot vychádzajúci zo špajze. Keď sa priblížila k dverám, uvidela ukrývajúcu sa postavu. Bez zaváhania využila moment prekvapenia – dvere zvonku zamkla a neželaného návštevníka v špajzi uväznila,” opísala Illésová.
Na miesto bola privolaná policajná hliadka, ktorá zo špajze „vyslobodila” 23-ročného muža z obce Nováčany. „Podozrivý bol policajtmi na mieste obmedzený na osobnej slobode a následne umiestnený do cely policajného zaistenia. Pri dychovej skúške na alkohol mu policajti namerali 0,71 promile.
Policajti začali trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania domovej slobody,” uzavrela krajská policajná hovorkyňa.
Milí čitatelia,
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️