Ako sľúbil, tak urobil: Oslobodený exsudca HARABIN vracia úder! TRESTNÉ OZNÁMENIA podal nielen na kvarteto udavačov
15 | 01 | 2026 I Vanda Rybanská

V utorok Najvyšší súd Slovenskej republiky po 4 rokoch procesu definitívne oslobodil svojho bývalého predsedu a exministra spravodlivosti JUDr. Štefana Harabina, obklopeného desiatkami svojich prominentných fanúšikov a množstvom novinárov a kamier. Po vynesení rozsudku obvinil desiatky udavačov i zástupcov štátu, že voči nemu postupovali nezákonne a zaslúžia si trest. Rozhodol sa nečakať na konanie prokuratúry ex offo, a vo štvrtok podal trestné oznámenia sám.

Najvyšší súd potvrdil oslobodzujúci rozsudok samosudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Jána Buvalu, ktorý Harabina 30. mája 2025 oslobodil spod obžaloby. Podal ju prokurátor bývalého Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry Martin Nociar ešte v júni 2023. ŠTS žalobu zamietol z dôvodu, že žalovaný skutok nie je trestným činom. Prokurátor Nociar (po zrušení ÚŠP je na Krajskej prokuratúre v Trnave) sa však odvolal a v utorok rozhodoval Najvyšší súd SR.

Na pojednávanie prišli Štefana Harabina podporiť vládny splnomocnenec pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 MUDr. Peter Kotlár, poslankyňa parlamentu a podpredsedníčka SNS Dagmar Kramplová, šéfredaktor mesačníka Zem&Vek Tibor Eliot Rostas, exposlanec a hudobník Stanislav Pánis a desiatky ďalších.

Prítomní novinári z množstva silných redakcií si vypočuli rozsudok, ktorým NS SR zamietol odvolanie prokurátora Nociara a potvrdil oslobodenie JUDr. Harabina, ktoré je tak právoplatné. Priniesli sme aj jeho bezprostredné vyjadrenie po oslobodení:       

TOTO si vypočujte! PRVÉ SLOVÁ Štefana Harabina potom, ako ho súd oslobodil
"Tento proces nie je o Harabinovi. Dáva určitú výpovednú hodnotu o tom, v akom stave je justícia," uviedol okrem iného Štefan Harabin. VIDEO: <iframe... Čítať ďalej
13 | 01 | 2026 | Gabriela Fedičová

Redaktori sa hneď po procese pýtali, či bude žalovať štát a uplatňovať nejakú nemajetkovú újmu za toto 4-ročný proces. "Pozrite, Žilinka by hneď dnes večer mal začať trestne stíhať všetkých tých, ktorí podali trestné oznámenie. Myslím, že to bol Šeliga Benčík Čekovský," vymenoval známych udavačov exminister spravodlivosti, ale pokračoval: " No a samozrejme, že generálny prokurátor by mal začať trestne stíhať Nociara, Kochlica, Honza a Lipšica a zosobniť im tie škody, ktoré v spojitosti s tým vznikli, pretože toto je ich dielo." 

Podľa Štefana Harabina klamal prokurátor

"Na pojednávaní v Pezinku Nociar klamal, že Žilinka povedal, že ide o hanobenie národa. Doteraz tento človek oblieka talár generálnej prokuratúry, pričom pred 70 ľuďmi tam verejne klamal o Žilinkovi a ten je prokurátor (čiže verejný funkcionár)," vysvetlil Harabin a nezaprel postreh: "Tento proces ešte raz nie je o Harabinovi. Ten proces dáva určitú vypovedaciu hodnotu v akom stave je justícia, že tento človek - prokurátor, v mene štátu urobí z čierneho biele."

Osobne sa obrátil na novinárov a varoval ich: "Zajtra budete tam vy. Poviete niečo a vás začnú trestne stíhať a vás budú šikanovať 4 roky. Urobia vám domovú prehliadku. Viete, sudca Pikna urobil domovú prehliadku a hrabal sa v súkromí mojej dcéry, jednej, druhej i mojej manželky. Zajtra sa vo vašich posteľách bude hrabať. Sudca špeciálneho súdu Pikna a sudca Pulman špeciálneho súdu dal zaistiť moje údaje, dáta, hoci vôbec nebolo začaté trestné stíhanie pre hanobenie ukrajinského národa!" povedal exsudca Harabin a vysvetlil procesné nezákonnosti: "Nemal právomoc! V akom stave je justícia? Berie 8 000 eur na špeciáli a on si nenaštuduje spis a nevie, že nebolo začaté trestné stíhanie pre hanobenie národa! A títo ľudia súdia ďalej," hromžil zhrozene. 

Desatoro trestných oznámení

Štefan Harabin sa rozhodol konať - hneď vo štvrtok zaslal generálnemu prokurátorovi JUDr. Marošovi Žilinkovi trestné oznámenia na menovaných sudcov.  Nezabudol, že za výroky o ruskej vojenskej operácii na neho boli podali viaceré trestné oznámenia vtedajší poslanci parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí, dnes Demokrati), Andrej Stančík a Kristián Čekovský (obaja vtedy OĽANO) a Ján Benčík (SaS). Na celé "kvarteto udavačov" podal trestné oznámenie za krivé obvinenie podľa § 345 Trestného zákona. Na predstaviteľov štátnej justície vyšetrovateľa Kochlica a  prokurátorov Daniela Lipšica, Tomáša Honza a Martina Nociara podal podnet za zneužívanie právomoci verejného činiteľa podľa § 326 Trestného zákona, rovnako ako aj na sudcov Špecializovaného trestného súdu Piknu a Pulmana. Ako dôkazy uviedol:

Podľa Hlinkovho hesla "V novom roku - do útoku" sa ukončený proces stal začiatkom nových procesov. Verme, že pod kontrolou prebudených médií budú tiež spravodlivé a výchovné.                     

Už v UTOROK o 13:00 súd s exsudcom Harabinom: Kto je agresor? Dostane 3 roky basy za právny názor? (VIDEO)
Právnik, bývalý sudca najvyššieho súdu i minister spravodlivosti JUDr. Štefan Harabin odpočiatku verejne protestoval proti označovaniu špeciálnej vojenskej operácie (ŠVO) Ruskej federácie na Ukrajine za "nevyprovokovanú agresiu." Za svoju právnu... Čítať ďalej
12 | 01 | 2026 | Vanda Rybanská

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok