Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Para varuje Šlosera: Nešírte bludy, môže sa vám ozvať advokát Tibora Gašpara



Ruská gymnastka Angelina Melnikovová vyhrala v Záhrebe európsky viacboj. Pri triumfe však chýbala ruská vlajka aj hymna.
Fejtón píše Hlas ľudu Hlavného denníka

Mesiac čaká veľké zatmenie. Slováci si musia privstať. Rozhodovať však bude to, kde sa práve budete nachádzať.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Sociálnodemokratický český politik Jiří Paroubek analyzuje aktuálnu situáciu, v akej sa nachádza Ukrajina.
Predseda vlády SR Robert Fico mi telefonoval a dôrazne ma informoval, že za moje včerajšie vyjadrenia vo vysielaní TA3 proti mne podnikne právne kroky. Popoludní zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom žiadal právne kroky voči mojej osobe od spoločnosti ČEZ, JAVYS a ministerky hospodárstva, píše politický analytik Eduard Chmelár v reakcii na sociálnej sieti, ktorú prinášame v plnom znení.
Bývalý minister školstva podrobil analýze článok Denníka N. Výsledkom sú vymyslené fakty.
Obyčajný vysávač pozná náš dom lepšie ako my sami...
Socializmus veľmi hodnotiť nemôžem - keď sa cez námestia prehnala Nežná, začala som chodiť na strednú školu. Jedna vec ma však prekvapuje.


Komentáre
31. 10. 2025
Teploty padnú až na -20 °C! Prvé dni budúceho roka by mali byť v znamení výrazného chladu. Polárny vír, ktorý zvyčajne drží arktický chlad uzamknutý v polárnych oblastiach, sa v najbližších týždňoch výrazne naruší a rozštiepi. Výsledok? Arktický vzduch zamieri priamo do Európy, vrátane Slovenska, informuje portál Zoznam.sk.
Polárny vír je túto sezónu od začiatku oslabený. Už v novembri a decembri to pocítili Kanada a USA, pričom aktuálne sa polárny vír sa ďalej štiepi a uvoľňuje chladný arktický vzduch do stredných zemepisných šírok a veľká zima čaká aj Európu. Informuje o tom portál iMeteo.sk.
Chladný vzduch by zo severných oblastí Európy mal preniknúť na väčšinu kontinentu. „Ochladenie v Európe vrátane Slovenska tak bude výrazné a teploty pôjdu v januári až k podpriemerným hodnotám. Treba sa pripraviť na dni s celodenným mrazom, ktorých doteraz na Slovensku veľa nebolo s výnimkou severných lokalít. Január bude teda poriadne mrazivý,“ píše portál.
Podľa aktuálnych numerických modelov bude január teplotne podpriemerný a stredná Európa by mala v januári patriť k najchladnejším oblastiam. Priemerná januárová teplota by sa mohla pohybovať o 3 až 5 °C pod dlhodobým normálom.
„Denné teploty by sa mali takmer na celom území pohybovať pod nulou a veľmi chladno bude aj v noci. Počas jasných dní by mohli teploty klesať až k -20 °C,“ predpovedajú odborníci.
Predpoveď počasia na 7 dní podľa SHMÚ:

Zdroj: SHMÚ
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.